Gestus’tan yeni oyun: “Ben Eskiden Çok Ünlüydüm”

Gestus Tiyatro’nun yeni oyunu "Ben Eskiden Çok Ünlüydüm" prömiyer yapmaya hazırlanıyor.

0

Pandemi öncesi sahneledikleri Orijinal Günahlar ile tiyatroseverlerin dikkatlerini üzerlerine çeken ve bu oyunla toplamda beş ödül kazanan Gestus Tiyatro uzun süren sessizlerini yeni oyunlarıyla bozmaya hazırlanıyor: Ben Eskiden Çok Ünlüydüm.

Oyun 23 Ocak Salı akşamı saat 20.30’da Baba Sahne’de prömiyer yapıyor. Geçen sezon rejisörlüğünü üstlendiği Çıkmaz Sokak adlı oyun ile hatırlanan yazar-yönetmen Gökhan Erarslan’ın Etik Nedir’den sonra kaleme aldığı, Dilemma serisinin ikinci oyunu, Ben Eskiden Çok Ünlüydüm tıpkı ilk oyunda olduğu gibi seyirciden oyun sonunda bir muhakeme yaparak karar vermesini bekliyor ve önemli bir tartışmanın fitilini ateşliyor. 90’lı yıllarda başlayan ve bugün devam eden öykünün kahramanına ise Ezgi Hüyükpınar Erarslan sahnede hayat veriyor.

90’lı yılları nasıl bilirsiniz? Tetris, Alf, Süper Baba, Çarkıfelek, İkinci Bahar, Cartel ve diğerleri… Peki, bu 90’lı yıllar gerçekten tatlı bir rüya mıydı yoksa bitmek bilmeyen berbat bir kâbus mu? O yıllarda çocuk yıldız olarak ünlü olmuş fakat şimdilerde hiç kimsenin hatırlamadığı bir oyuncunun gözünden geçmişe bakalım ve bugüne ait bir soru soralım: Hikâyenin devamı nasıl olmalı?

23 Ocak’ta prömiyer yapacak olan oyunun diğer temsillerinin biletleri şimdiden tükendi. Ben Eskiden Çok Ünlüydüm 7 Şubat Çarşamba günü House Of Performance Bakırköy’de ve 25 Şubat Pazar akşamı bir kez daha Baba Sahne’de olacak.

  BEN ESKİDEN ÇOK ÜNLÜYDÜM / KÜNYE

Yazan- Yöneten:Gökhan Erarslan
Yardımcı Yönetmen:Kadir Toran
Sahne Düzeni ve Giysi Tasarımı:Gökhan Erarslan
Işık Tasarımı:Eylem Selin Güldiken
Hareket Tasarımı:Orçun Okurgan
Dramaturg:Oğuzhan Ozan Yıldırım
Video ve Ses Uygulama:Demircan Güler
Müzik Danışmanı: Burak Güven
Orijinal Şarkı:Berrin Çopur
Reji Asistanları Neslihan Çetinbaş, İbrahim Uslu
Oyuncu:Ezgi Hüyükpınar Erarslan
Süre:Tek Perde / 85 Dakika (+13)
Önceki İçerikCan Kazaz’dan yeni albüm: “ve Gök”
Sonraki İçerikCoen Kardeşlerden hayranlarına müjdeli haber
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments