“Gidenlerin belgeseli” zincirinde sırada Robin Williams var

0

Robin’s Wish adlı yeni bir belgesel, merhum Robin Williams’ın hayatının son günlerini anlatacak. Sevilen komedyen ve oyuncu, 2014’te 63 yaşındayken intihar ederek hayatını kaybetmişti.

Yıldızın dul eşi Susan Schneider Williams’ın yanı sıra arkadaşları ve meslektaşlarıyla yapılan röportajları da içeren Robin’s Wish, oyuncunun ölmeden önce mücadele ettiği nörodejeneratif bozukluğu araştıracak.

Lewy Cisimcikli Demans, hastalığın en yaygın türlerinden biri. Belgeselde sözlerine yer verilen bir nöroloji profesörüne göre bu hastalık kaygıyı, kişinin kendisine duyduğu şüpheyi artırıyor ve sanrılara neden oluyor. Fragmanda Williams’la çalışan kişilerin, aktörün ölümüne giden yolda kendisi gibi olmadığını tartıştığı duyuluyor. 

Williams’ın son televizyon dizisi The Crazy Ones’ın yaratıcısı David E. Kelley, “İçinde tükenen bir şeyler vardı” diyor. Schneider Williams ekliyor: “Kocam bilmeden ölümcül bir hastalıkla mücadele ediyordu. Beyninin neredeyse her bölgesi saldırı altındaydı. Kendi parçalanışını deneyimledi.”

2015’te Schneider Williams, kocasının depresyondan mustarip olmasına rağmen ölümünden demansı sorumlu tuttuğunu söyledi.

Williams; Müthiş Dadı Müthiş Baba (Mrs. Doubtfire), Günaydın Vietnam (Good Morning Vietnam) ve Disney’in Aladdin’i gibi klasik filmlerde rol almıştı. Williams, Can Dostum (Good Will Hunting) filminde bir psikoloğu canlandırdığı yardımcı rolüyle Oscar kazanmıştı.

Robin’s Wish’in ilk gösterimi izle ve öde sistemleri ve dijital platformlardan 1 Eylül’de yapılacak.

Önceki İçerikAyasofya’nın muslukları bir fabrikada sergileniyor
Sonraki İçerikA Corner in the World’den pandemi dönemine dair yeni bir seri: Sohbetler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments