Glasxs’tan yeni cover: “Seni Kimler Aldı”

2
© REUTERS / NACHO DOCE

Daha önce Kimse Bilmez ve Yemen Türküsü yorumlarıyla büyük ses getiren Glasxs (Melis Uslu) bu sefer kasetçalarını çıkarıyor ve Sezen Aksu’nun en ikonik şarkılarından birine yine büyüsünü yapıyor.

Şarkının melankolik havasını imza synthlerine taşıyan genç prodüktöre bas gitarda bir kezdaha Grey Owl (İnanç Yılmaz) eşlik ediyor. Büyük kısmı pandemi döneminde kendi evstüdyosunda ortaya çıkan çalışma, Glasxs’in alışılmadık pes vokalleriyle dinleyiciyi üç dakikaiçinde 1991 yılına götürüp 2020’ye geri getiriyor.

Cover Künyesi:

Recorded, Produced & Mixed by Glasxs (Melis Uslu) at Radio Circus London
Mastered by Iain Macdonald at Product London
Bass Guitars: Grey Owl (İnanç Yılmaz)

Video Künyesi:

Directed and Edited by Orçun Can
#ShotOniPhone

Cover Art:

Photo by Orçun Can
Artwork by Amaia Otaola

Şarkı Künyesi:

Söz-Müzik: Sezen Aksu

Glasxs;

Glasxs (Melis Uslu) Londra’da doğa ile robotları bir araya getiren bir müzisyen ve prodüktördür. Bas gitarlarda Grey Owl ile, görsel projelerinde Orçun Can ile çalışmaktadır. Manga’nın davulcusu Özgür Can Öney de bazı konserlerde eşlik etmektedir. Radiohead, James Blake, Portishead, Lykke Li gibi isimlerden ilham alan Glasxs’in prodüksiyonu kendisine ait olan ilk albümü “Planet Reverse” Ekim 2016’da çıkmıştır ve pek çok yılın albümü listesinde yerini almıştır. Bir Mehmet Güreli şarkısı olan Kimse Bilmez yorumu ile de yerli sahnede ses getiren Glasxs, Saarbach Gallery Berlin, 93 Feet East London, Salon IKSV, Beehive Bow London, Peyote, Kadıköy Sahne, IF Performance Hall, Peyote Eskişehir, Bronx gibi mekanlarda konserler vermiş; Londra’da Women of Electronica, Brockley Max Festivali ve PureGold Fest’in yanı sıra İstanbul Caz Festivali, Nilüfer Müzik Festivali, Indiecity V Festival ve IKSV Kanyon Cuma Sahnesi, Kıyı Müzik Radiohead Günü gibi festival ve etkinliklerde de sahne almıştır. 2018 itibariyle Sony Müzik sanatçısı olan Glasxs’in

Türkçe ikinci albümü “Mavi Toz Ormanda” Epic Istanbul etiketiyle çıkmış ve yine pek çok yılın albümü listesine girmiştir. Yemen Türküsü yorumu ile Söz dizisinde de yer alan Glasxs, Sony Müzik, Epic Istanbul etiketiyle çıkan teklileri “Bebek Bana Her Şeyi Anlat” ve “Space is the Place” için başta Radiohead olmak üzere pek çok grupla çalışan Londralı prodüktör Mikko Gordon ile güçlerini birleştirmiştir. Glasxs’in son teklisi, Sezen Aksu’nun Seni Kimler Aldı şarkısına getirdiği yorum, Epic Istanbul etiketiyle Haziran 2020’de çıkmıştır.

Önceki İçerikGlasxs’tan yeni cover: “Seni Kimler Aldı”
Sonraki İçerik9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Online’ın programı açıklandı
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kemal

Mükemmel Bir Yorum ?

Kemal

Mükemmel Bir Yorum ?