Glasxs’tan yeni cover: “Seni Kimler Aldı”

Glasxs’in alışılmadık pes vokalleriyle dinleyiciyi üç dakika içinde 1991 yılına götürüp 2020’ye geri getiriyor.

0

Daha önce Kimse Bilmez ve Yemen Türküsü yorumlarıyla büyük ses getiren Glasxs (Melis Uslu) bu sefer kasetçalarını çıkarıyor ve Sezen Aksu’nun en ikonik şarkılarından birine yine büyüsünü yapıyor.

Şarkının melankolik havasını imza synthlerine taşıyan genç prodüktöre bas gitarda bir kez daha Grey Owl (İnanç Yılmaz) eşlik ediyor. Büyük kısmı pandemi döneminde kendi ev stüdyosunda ortaya çıkan çalışma, Glasxs’in alışılmadık pes vokalleriyle dinleyiciyi üç dakika içinde 1991 yılına götürüp 2020’ye geri getiriyor.

Recorded, Produced & Mixed byGlasxs (Melis Uslu) at Radio Circus London
Mastered byIain Macdonald at Product London
Bass Guitars:Grey Owl (İnanç Yılmaz)
Directed and Edited byOrçun Can #ShotOniPhone
Photo byOrçun Can
Artwork byAmaia Otaola
Söz-Müzik:Sezen Aksu
Glasxs;

Glasxs (Melis Uslu) Londra’da doğa ile robotları bir araya getiren bir müzisyen ve prodüktördür. Bas gitarlarda Grey Owl ile, görsel projelerinde Orçun Can ile çalışmaktadır. Manga’nın davulcusu Özgür Can Öney de bazı konserlerde eşlik etmektedir. Radiohead, James Blake, Portishead, Lykke Li gibi isimlerden ilham alan Glasxs’in prodüksiyonu kendisine ait olan ilk albümü “Planet Reverse” Ekim 2016’da çıkmıştır ve pek çok yılın albümü listesinde yerini almıştır. Bir Mehmet Güreli şarkısı olan Kimse Bilmez yorumu ile de yerli sahnede ses getiren Glasxs, Saarbach Gallery Berlin, 93 Feet East London, Salon IKSV, Beehive Bow London, Peyote, Kadıköy Sahne, IF Performance Hall, Peyote Eskişehir, Bronx gibi mekanlarda konserler vermiş; Londra’da Women of Electronica, Brockley Max Festivali ve PureGold Fest’in yanı sıra İstanbul Caz Festivali, Nilüfer Müzik Festivali, Indiecity V Festival ve IKSV Kanyon Cuma Sahnesi, Kıyı Müzik Radiohead Günü gibi festival ve etkinliklerde de sahne almıştır. 2018 itibariyle Sony Müzik sanatçısı olan Glasxs’in Türkçe ikinci albümü “Mavi Toz OrmandaEpic Istanbul etiketiyle çıkmış ve yine pek çok yılın albümü listesine girmiştir. Yemen Türküsü yorumu ile Söz dizisinde de yer alan Glasxs, Sony Müzik, Epic Istanbul etiketiyle çıkan teklileri “Bebek Bana Her Şeyi Anlat” ve “Space is the Place” için başta Radiohead olmak üzere pek çok grupla çalışan Londralı prodüktör Mikko Gordon ile güçlerini birleştirmiştir. Glasxs’in son teklisi, Sezen Aksu’nun Seni Kimler Aldı şarkısına getirdiği yorum, Epic Istanbul etiketiyle Haziran 2020’de çıkmıştır.

Önceki İçerikKadınlar için ilk küresel dijital festival: WOW Global 24
Sonraki İçerikGlasxs’tan yeni cover: “Seni Kimler Aldı”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments