Glasxs’ten Cadılar Bayramı’na özel single: “DRACULA”

0

Kendini “doğa ile robotları bir araya getiren indie-electronica müzisyeni” olarak tanımlayan, eserlerinde alışılmışın dışında sentezler ve yorumlar yapan Glasxs’in Cadılar Bayramı’na özel single’ı “DRACULA” Epic Istanbul etiketiyle yayımlandı.

İkinci stüdyo albümü “Mavi Toz Ormanda”da, işlediği bağımsız konularla müzikseverlere uçsuz bucaksız bir hayal gücü sunan Glasxs, bu kez de Cadılar Bayramı temalı bir şarkı ile karşımıza çıkıyor. DRACULA adlı single’da içsel çatışmalarından ve yaşadığı çıkmazlardan kurtulmak için DRACULA’dan medet umanların hikayesi melankolik bir şekilde dinleyicilere sunuluyor. Sözü, müziği, düzenlemesi, kaydı ve mix’i kendisine ait olan şarkıda, Glasxs’e bas gitarda İnanç Yılmaz, nam-ı diğer, Grey Owl, elektrik gitarda ise Todd Gibson eşlik ediyor.

Indie, electronica ve trip-hop ekseninde gezinen canlı performanslarıyla da dinleyicileri kendisine hayran bırakan Londra çıkışlı Glasxs, bugüne dek Salon İKSV, Peyote Nevizade, Bronx, Karga, Kadıköy Sahne, Peyote Cennet Bahçesi, IF Performance Hall, Peyote Eskişehir gibi yerli sahnenin en gözde mekanlarında, İstanbul Caz Festivali, IndieCity, Nilüfer Müzik Festivali gibi festivallerde, ayrıca Londra’da London Pure Gold Festival, Brockley Max The Beehive Festival ve Women of Electronica’da, Berlin’de ise Saarbach Gallery’de sahne aldı. İlk albümünden beri bas gitarlarda Grey Owl ile çalışan Glasxs’e sahnede sık sık başarılı müzik grubu MaNga’nın davulcusu Özgür Can Öney eşlik etmektedir.

Glasxs – DRACULA Epic Istanbul Etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 

Önceki İçerikSami Savatlı’nın “Katmanlı Rastlantılar” sergisi
Sonraki İçerikŞahika Ercümen, Salda Gölü’nde dünya rekoru kırdı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments