Godheim’in ilk albümü yayında: “Cursed Existence Ritual”

Godheim, Doğukan Doğan, Yiğit Aksoy ve Eren Yurdusever tarafından 2019 kışında şimdiye kadar Türkiye’de ve Dünya’da çalınan en acımasız ve en kötü müziğin bir parçasını yapmak amacıyla kuruldu.

0

Godheim’ın ilk albümü “Cursed Existence RitualToxin Music etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

Godheim, Doğukan Doğan, Yiğit Aksoy ve Eren Yurdusever tarafından 2019 kışında şimdiye kadar Türkiye‘de ve Dünya’da çalınan en acımasız ve en kötü müziğin bir parçasını yapmak amacıyla kuruldu. Kurulduklarından kısa bir süre sonra solo gitar rolü için Mert Özgün kadroya dahil oldu. 6 Mart 2020 tarihinde ilk konserlerini veren genç grup, ilk performansa göre gayet iyi bir sahne sergiledi. Grubun sıralamasındaki çeşitli değişikliklerden sonra, 2020 yazında ilk demo (E.P.) “Cursed Existence Ritual” Ankara‘nın metal müzik kalesi Toxin Music etiketiyle yayınlandı. O zamanki kadro Doğukan “Dragoth” (vokal), Eren “Flame” ve Emirhan “Svartsang” (gitar), Mert “Hjorvarth” (bas) ve Yiğit “Dødsleverandor” (davulcu) şeklindeydi. Grubun ilk demosu yerel sahneden oldukça iyi tepkiler aldı ve Godheim, Ankara, İstanbul ve İzmir‘de çeşitli konserler düzenlemeye ve festivallerde yer almaya karar verdi.

2020 Mayıs’ta gitarist Hjorvarth’ın yerine Svartsang getirildi ve ilk konsere bas ile çıkan Dragoth, bas gitarı Hjorvarth’a devretti. Bu ideal bir kadro olmuştu. Home kayıt olarak kaydedilen Cursed Existence Ritual demosu vitrinde yerini aldı. Bir çok yeraltı etiketine ve fanzinlere gönderildi. Demo, hem basın / kayıt etiketlerinden hem de dinleyicilerinden tam not aldı. Bu demoda, grubun teknik stili ve acımasız sesi daha istikrarlı ve sıkı hale geldi.

Godheim’ı Takip Edin;

Önceki İçerikGodheim’in ilk albümü yayında: “Cursed Existence Ritual”
Sonraki İçerikVeys Çolak & Elçin Orçun’un yeni akustik parçası “Amadeyim” video klibiyle birlikte yayında
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments