“Gotham Bağımsız Film Ödülleri” sahiplerini buldu

"Gotham Bağımsız Film Ödülleri" New York'ta düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

0

Gotham Bağımsız Film Ödülleri, dün gece New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini bulurken “The Lost Daughter” geceye damgasını vurdu.

Hollywood’da ödül sezonu resmen başlası. Oscar habercisi olarak değerlendirilen Gotham Bağımsız Film Ödülleri, dün gece New York’ta düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Ödül törenine Maggie Gyllenhall’ın ilk yönetmenlik denemesi The Lost Daughter damga vurdu.

Netflix yapımı The Lost Daughter’ın başrolünde, son yıllarda The Father, The Favourite, The Crown gibi yapımlarla öne çıkan Oscar’lı oyuncu Olivia Colman yer alıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Dakota Johnson, Peter Sarsgaard, Ed Harris, Paul Mescal gibi isimlerin yer aldığı The Lost Daughter; The Dark Knight, The Kindergarden Teacher, Crazy Heart, Hysteria, White House Down gibi filmlerde yer alan oyuncu Maggie Gyllenhaal tarafından yazıldı ve yönetildi.

The Lost Daughter geceden, En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Başrol Performansı ödülleriyle ayrılırken, Maggie Gyllenhaal’a ayrıca En İyi Çıkış Yapan Yönetmen ödülünü getirdi. Gyllenhaal, Venedik Film Festivali’nde de En İyi Senaryo Ödülünü almıştı.

Ödül sezonunda öne çıkması beklenen diğer Netflix yapımları The Power of the Dog, The Harder They Fall, Don’t Look Up, Tick, Tick… Boom! Gotham Bağımsız Film Ödülleri’nde aday değildi, çünkü bu filmlerin bütçesi 35 milyon dolar sınırını aşıyor. Diğer bir Netflix yapımı Passing de En İyi Film ve En İyi Senaryo dallarında aday gösterilmişti ancak geceden ödülle ayrılamadı. Passing’in yönetmen koltuğunda, tıpkı Magie Gyllenhaal gibi ilk yönetmenlik denemesini gerçekleştiren oyuncu Rebecca Hall oturuyor.

En İyi Uluslararası Film kategorisinin kazananı ise Ryûsuke Hamaguchi tarafından yönetilen Japonya yapımı Drive My Car oldu. Aday listesinde, katıldıkları festivallerden ödüllerle dönen Titane, The Worst Person In The World, Azor, What Do We See When We Look At The Sky?, The Souvenir Part II gibi filmler yer alıyordu.

Gotham Ödülleri’nin kırk dakikadan uzun dizi kategorisinde kazananı ise seneye damga vuran Güney Kore dizisi Squid Game oldu. Oyunculuk dalındaki onur ödülleri, Peter Dinklage (Cyrano) ve Kristen Stewart’ın (Spencer) olurken, yönetmenlik onur ödülü The Power of the Dog ile Jane Campion’a verildi.

Önceki İçerikRessam Müjgan Özkaya: “Herkes resim yapabilir, ama herkes sanatçı olamaz.”
Sonraki İçerikAdas’ta şehir ve suç odağında bir sergi: “Olay Mahalli”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments