GRİ Sahne, Beyoğlu’nda kapılarını açıyor

0

GRİ Sahne artık Beyoğlu’nda. 2012 yılından itibaren birçok oyunun seyirciyle buluştuğu Şişli’deki sahnesinin kentsel dönüşümde yıkılmasıyla gezici olarak oyunlarına devam eden GRİ, iki senenin ardından yeni sahnesine kavuşuyor.

Tophane’de tarihi bir binada bulunan eski bir marangozhaneyi 80 kişilik bir tiyatro salonuna çeviren ekip, Beyoğlu’na yeni bir kültür mekanı kazandırıyor.

Bugüne kadar dünya ve ülkemiz tiyatrosunun önemli metinlerini seyirciyle buluşturan topluluk, sezona küçük sahne en iyi erkek oyuncu ödülü alan son oyunları Kapıcı ile başlayacak. GRİ, yeni sezonda içlerinde kendi yazdıkları iki oyunun da yer aldığı üç yerli metinle seyirci karşısında olacak. Ekim ayında açılışı yapılacak sahne; çeşitli oyunculuk atölyelerinin yanında, sezon boyunca Salı ve Pazar günleri sahnesi olmayan farklı tiyatro topluluklarına da ev sahipliği yapacak. Kumbaracı Yokuşu’ndaki sahnenin önündeki küçük kafe ise tiyatroya destek olmak amacıyla misafirlerini bekliyor olacak.

Yeni sezon programını takip etmek ve GRİ Sahne ile ilgili güncel haberlere ulaşmak için sosyal medya üzerinden grisahne’yi takip edebilir veya www.grisahne.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi için;

A: Kumbaracı Ykş, 7/A Beyoğlu
T: 0(212) 232 34 12 / 0(507)845 15 74
M: [email protected]

Önceki İçerik55. Ulusal Yarışma Onur ve Emek Ödülleri belli oldu
Sonraki İçerikNASA, Ay’ın yörüngesine istasyon inşa edecek
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments