Güneş Özgeç’ten “İstanbul Hatırası”

Güneş Özgeç, yeni çalışması "İstanbul Hatırası"nı sevenleriyle buluşturdu.

0

Güneş Özgeç’in yeniden yorumladığı ”İstanbul Hatırası” tüm dijital müzik platformlarında yayında. Sözleri Aysel Gürel, müziği Arto Tunçboyacıyan‘a ait olan İstanbul Hatırası‘nın aranje ve prodüksiyonu Güneş Özgeç, miksi Alp Turaç, masteringi Erdem Helvacıoğlu tarafından, kapak ise Vardal Caniş tarafından yapıldı.

”Kendi deyimiyle ”Türkiye’nin ilk anarşist kızı” Aysel Gürel’in sözlerini, Arto Tunçboyacıyan’ın müziğini yaptığı ve Sezen Aksu’dan dinlediğimiz bu dokunaklı şarkıyı aynı zamanda Fatih Akın’ın 20 yıl önce çektiği ”İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek” belgesel filmin son sahnesinden de biliyoruz. Ne tuhaftır ki ben bu şarkıyı kendi yorumumla düzenleyip, paylaşıma hazır hale getirdiğim şu günlerde, belgeselin yakında 4K olarak yeniden gösterime gireceği haberini okudum. Bu eşzamanlılık beni epey heyecanlandırdı.”

Güneş Özgeç ilk üç şarkısını (Kahve, Ikaria ve Sonbahar) akustik biçimde düzenlemişti. Temmuz 2021’de yayınladığı ”Bence Gerçek Hepsi” ile başlayan süreçte, şarkının tüm aranje, enstrumanlar ve tüm prodüksiyonunu tek başına yapmaya başlayarak kendince büyük bir adım attı ve yepyeni bir yola çıkmış oldu. Ardından ”Düş”, ”hiç?”, ”Gezdir Beni”, ”Öpüşünle Boynumdan” ve ”toksik” ve ”Olmuyor”u ve ”Bu Gemi Yandı”yı da aynı biçimde, tamamen kendi düzenledi.

Kendi şarkıları dışında da aranje, film müziği bestecilik ve prodüktörlük çalışmalarında bulunan Güneş, solo konserlerine ve ”Ayda Bir Güneş” isimli sohbetli konser serisine de devam ediyor.

Şarkılarını tekliler halinde yayınlayan Güneş, 2024 baharında yayınlamayı planladığı ilk albümü için çalışmalarını sürdürüyor.

İSTANBUL HATIRASI

Önceki İçerikJames Hakan Dedeoğlu’ndan “Olağanüstü, Sıradışı ve Mükemmel!”
Sonraki İçerikNASA, dev boyutta OSIRIS-REx asteroid örneğini açıkladı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments