“Ha Haa: Bir Puki Müzikali” perdelerini açıyor

Çocukların sevgilisi sevimli kukla Puki, bu kez bir aile müzikaliyle seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hem müzikleri hem de danslarıyla çocukların ve büyüklerin ilgiyle izleyeceği “Ha Haa: Bir Puki Müzikali”, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde perdelerini açacak.

Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun çalışmalarıyla ortaya çıkan sevimli kukla Puki, bu kez müzikal bir tiyatro oyunuyla sahne alarak seyircisini selamlayacak.

Müzikal; dansları, kostümleri, dekoru, rejisi ve gerçek yaşam hikâyesinden oluşan senaryosu ile 7’den 70’e herkesi etkisi altına almayı hedefliyor.

Oyunu Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu eğitmenlerinden Muharrem Uğurlu yazıp yönetirken, müzikal direktörlüğünü A. Oben Özkal üstleniyor. Sevimli kukla Puki’ye ise sesiyle ve oynatıcılığı ile Simge Beşiz Özkal hayat veriyor. Müzikalin koreografi ve hareket düzeni Burcu Koçyiğit tarafından yapılırken, farklı disiplinlerden birçok uzmanı bir araya getiren proje ekibinde, uzman pedagog ve psikologlar da yer alıyor. Oyundaki şarkıların söz ve müzikleri ise yine Simge Beşiz Özkal ve A. Oben Özkal’a ait.

Gerçek bir yaşam hikayesinden ilham alınarak perdeye taşınan ve bir müzikal atmosferde geçen oyun, rengarenk enerjisi ile seyirciyi sanatın eşsiz güzellikleriyle buluştururken öğretici mesajlar da içeriyor.

Simge Beşiz Özkal, Şimal Güven, Semih Öner, Radife Rabia Kurt, Aleyna Horasanlı, Mia Elif Öcal, Berk Gündüz, Akın Acar ve Engin Tüyel’in oynadığı oyunun konusu kısaca şöyle: Sevimli kahraman Puki, Ekrem Dede’nin ona ve tüm çocuklara emanet ettiği arazide mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedir. Bu arazi herkes için değerli bir yaşam alanı haline gelmiştir… Ama her şey “Siyah Giyenler”in ortaya çıkmasıyla bambaşka bir hal alır. Aç gözlülükleri ile korku saçan Siyah Giyenler’in niyetleri anlaşılınca Puki ve arkadaşları için zorlu bir mücadele başlar.

“Ha Haa: Bir Puki Müzikali” ilk oyundan sonra düzenli olarak gösterilerine devam edecek.

Etiketler

0 yorum ““Ha Haa: Bir Puki Müzikali” perdelerini açıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest