Hazar Aytan’dan yeni tekli: “Venüs Tepesi”

Hazar Aytan, bu albümde özellikle "Kalan Her Güne" isimli şarkısıyla kısa zamanda 100.000 dinlenmeyi aşarak, yukarı yönlü bir ivme kazandı.

0

Hazar Aytan, yeni teklisi “Venüs Tepesi“ni tüm dijital platformlarda dinleyicisinin beğenisine sundu.

Hazar Aytan, ilk çocukluk yıllarında piyano eğitimi alarak başladığı, lisedeyse davul çalarak devam ettirdiği müzik hayatını, 2008 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünü kazanarak akademik alana taşımıştır. Aynı yıllarda 110, Direc-t gibi dönemin önemli rock gruplarına davulda, Sonra grubuna hem davulda hem söz yazarı/ besteci olarak eşlik etmiş olan Hazar Aytan, yine aynı dönemde bir çok konser ve kayıtta irili ufaklı bir çok sanatçıya eşlik etmiştir.

2018 yılına kadar devam ettirdiği eşlikçi müzisyen ve söz yazarı/besteci kimliğine vokal ve prodüktör kimliğini ekleyerek solo kariyerine adım atmıştır. 2018 de çıkardığı 6 şarkıdan oluşan Pak Bahadur isimli EP’nin hemen arından, 2019 yılında 8 şarkılık bir albüm hazırlığına başlamıştır. Bu albümü; kayıt aşaması bittikten sonra, dijital platformların o günlerde ortaya çıkan değişken koşulları nedeniyle tekliler halinde, kendi tabiriyle bir “playlist albüm” olarak paylaşmaya karar vermiştir. 2020 yılında albüme ait son tekli “Uyumam Lazım“ın da çıkmasıyla birlikte bu 8 şarkılık albüm “Kendi Kendime (Albüm)” adi altında bir playlist olarak Spotify‘da dinleyicinin beğenisine sunulmuştur. Bu albümde özellikle “Kalan Her Güne” isimli şarkı, çok uzun olmayan bir zaman diliminde 100.000 dinlenmeyi aşarak, Hazar Aytan’a yukarı yönlü bir ivme sağlamıştır. Yine albüme adını veren “Kendi Kendime” isimli parça da dinleyicinin ilgisini ikinci sırada taşımaktadır.

Bugüne kadar, Egemen Can Vural yönetmenliğinde çekilen iki klibin (Çünkü Neden Olmasın? , Zevk Alır Gibi) yanı sıra sanatçıya kayıtlarda müzisyen olarak, Korel Memili, Ozan Doğan Ariz, Koner Memili, Büşra Erçin, Arda Algan ve Cihangir Aslan gibi değerli müzisyenler eşlik etmiş/etmektedir. Bu albümde ve daha öncesinde de “Self Producer” ve “DIY Artist” mantığıyla çalışan Hazar Aytan, bugüne kadar yazdığı şarkılardan oluşan bir derlemeyle Mayıs ayından itibaren sahneye çıkma kararını Covid 19 sebebiyle rafa kaldırıp, beklemek yerine üretmeye devam ederek müzikal varlığını sürdürmeye karar vermiştir ve geçtiğimiz günlerde (11 Mayıs 2020) “Venüs Tepesi” adlı yeni teklisini tüm dijital platformlarda dinleyicinin ilgisine sunmuştur.

Geçtiğimiz 2 yıllık süreçte paylaştığı 15 parçaya göre farklı olarak tamamen evde kaydedilen “Venüs Tepesi”nde Hazar Aytan’a, bas gitarda Korel Memili ve Synth’lerin bir kısmında Cihangir Aslan eşlik etmiş olup, yine geri kalan tüm enstrümanların yanı sıra tüm söz/müzik/düzenleme/mix/mastering/tasarım aşamalarını kendisi tamamlamıştır. Kendi hayatından gerçek hikayeleri; izlediği, okuduğu, gördüğü, hayal ettiği dünyaların çerçevesinden aktarmaya çalışarak, çoğu zaman kapalı bir üslupla üretim yapan sanatçı; bu parçada da anlam ve hissiyatı dinleyicinin hayal gücüne bırakmayı hedeflemiştir.

Hazar Aytan’ı Takip Edin;

Önceki İçerikDünyanın ilk sanal baskıresim bienali 54 ülke ile açılıyor: “Uluslararası Sanal Engravist Baskıresim Bienali”
Sonraki İçerikHazar Aytan’dan yeni tekli: “Venüs Tepesi”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments