HepAynı’dan yeni single: “Boş Ver Dans Et”

HepAynı’nın yeni single çalışması ”Boş Ver Dans Et” 9 Haziran tarihi itibarıyla DokuzSekiz Müzik yapımcılığında tüm dijital platformlarda yayında.

0

HepAynı‘nın yeni teklisi “Boş Ver, Dans Et” 9 Haziran Cuma günü DokuzSekiz Müzik etiketiyle tüm dijital müzik servislerinde yayımlandı.

2018 yılında maxi single olarak yayımlanan ‘Yeşiller, Korkak’ ve ardından 2020 yılında yayımlanan ‘Sen Uyurken’ single’ları ile adından söz ettiren HepAynı, 2021’de 22.si düzenlenen, Radyo Boğaziçi – Battle Of The Bands müzik yarışmasında birinci oldu ve yarışmanın sponsorlarından olan DokuzSekiz Müzik ile yollarının kesişmesi ile çalışmalarına hız verdi. Grup şarkılarında genel olarak, güncel ve kronik toplumsal sorunlara, nadiren didaktik içeriklere ve sıklıkla orta sınıf kentli insanın geniş anlamıyla duygusal bunalımlarına yer veriyor.

HepAynı hazırlıkları henüz devam eden yeni EP’sinin habercisi olarak yayımladığı ”Boş Ver Dans Et”de; zorlu süreçler karşısında toplum olarak içine düşülen duyarsızlığa ve hareketsizliğe tezat oluşturmak için kendini ve toplumu eleştirirken,“Boş Ver, Dans Et” sloganıyla dinleyicisini hareketlenmeye ve duyarlı olmaya çağırıyor. Dans etme ve harekete geçme isteğini canlandırmak için çok katmanlı ve güncel seslerden oluşan funk/synth-pop tarzında bir düzenleme yapan grup, klasik rock anlayışının dışında bir yüksek davul ve bass uyumuyla güçlü bir dans hissiyatını harekete geçiriyor.

Önceki İçerikNeo boy band, Frozen Clouds ve Kum’dan “Sen Ben Yok”
Sonraki İçerikMüziKoridor #7
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments