Hikaye devam ediyor: Batu Akdeniz / Vuruldum

Akustik yayımlanan albümünün ardından 8 parçalık yeni çalışmasının kayıtlarına başlayan Batu Akdeniz ilk single’ı ‘Hareket Vakti’ sonrası yeni teklisi ‘Vuruldum’u 4 Ekim Cuma günü Garaj Müzik etiketiyle dijital platformlar aracılığıyla yayınlıyor.

Rock köklerini sonuna kadar yansıtan sert bir rocknroll parçası olan ‘Hareket Vakti’ ile dinleyicisinden tam not alan Batu Akdeniz ‘Vuruldum‘la bu kez dramatik yaylıların gitarlarla dans ettiği balad’la duygulara dokunacak.

İki yıl önce bir bahar günü kendi ilişkimde yaşadığım bir hezeyandan ilham alarakçok güçsüz hissettiğim bir anda yazmıştım” diyerek ‘Vuruldum‘un hikayesini anlatan Batu Akdeniz’in video klibini Emre Ergenç çekti. ‘Vuruldum‘ önümüzdeki aylarda yayınlanacak Akdeniz’in albümde yer alacak ve kariyerinde yazdığı ilk Türkçe şarkı.

Biyografi

Batu Akdeniz müziğe henüz 6 yaşında çocuk korosuyla başladı. 14 yaşında en yakın arkadaşıyla gitar kursuna yazılması bütün hayatını değiştirdi. 2016 yılında henüz 23 yaşındayken kurucusu olduğu hard rock grubu Heavy Sky’ın CD ve plak formatlarında yayınlanan ‘Dreamer’ albümü İngiliz rock radyolarında listelere girdi. Fenomen gitarist Karl Golden ile yaptığı cover videoları dünyanın dört bir yanından milyonlarca izlenen Akdeniz; kısa zamanda yerli-yabancı çok sadık bir takipçi kitlesi kazandı. 

Öyle ki bu ilgi Batu ve arkadaşlarını Paris’te verdikleri kapalı gişe bir konsere kadar götürdü.Takvim yaprakları Ekim 2018’i gösterdiğinde 5 parçalık ilk Türkçe EP’si ‘Hayat Böyle’ ile yepyeni bir başlangıç yaptı.

Batu Akdeniz, özellikle ‘Yanlış Biriyle Doğru Hikaye‘ve EP’ye ismini veren ‘Hayat Böyle’ gibi parçalarla daha önce ulaşmadığı çok daha büyük bir kitlenin dikkatini çekti ve Türkçe sözlü müzik yaparak da kendini kanıtlamayı başardı. Batu albümün synthesizer etkisindeki soundunu “elektriklenmiş rocknroll” olarak, hikayesini de “Hayat Böyle dediğimiz her anın albümü” şeklinde tanımlıyordu. Albüm bir süre sonra ‘Hayat Böyle’ – Akustik ismiyle akustik olarak da yayımlandı.

Akdeniz bu akustik albümün ardından kolları bu kez bir uzun çalar kaydetmek için sıvadı ve 8 parçalık bir albüm için çalışmalara başladı. Albümün ilk single’ı ”Hareket Vakti” Batu’nun rock köklerini sonuna kadar yansıtan sert bir rocknroll parçası oldu ve dinleyicisinden tam not aldı.

Etiketler

0 yorum “Hikaye devam ediyor: Batu Akdeniz / Vuruldum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest