İdil Güney Şimşek’ten ilk çalışma: “Fırtına Dalgası”

İdil Güney Şimşek'in ilk şarkısı “Fırtına Dalgası”nı müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

0

İdil Güney Şimşek’in ilk çalışması olan “Fırtına Dalgası”; On Air Music Co. markasıyla yayımlandı.

Uzun süre reklam sektöründe çalıştıktan sonra kariyerini eğitim ve sanat alanına yönlendiren İdil Güney Şimşek, bu yolculuğuna yeni bir dönüm noktası daha ekleyerek “Fırtına Dalgası”nı müzikseverlerle buluşturdu.

Mesleğinin yanı sıra, Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları programında alan dışı doktora yapan ve eğitiminde edindiği deneyimleri bu çalışmasıyla hayata geçiren İdil Güney Şimşek, duygularını notalara dökerek icra etmenin mutluluğunu hissettiğini belirtirken “Fırtına Dalgası”nın hikayesini de şu şekilde açıklıyor:

“Fırtına Dalgası, Eros ve Thanatos’un iç içe olduğu varoluş hikayemdir. Varoluşuma ise, tüm sanatlar arasında en çok müzik “sızar.” Dalgalanmalar yükselmeye ve alçalmaya neden olabilir. Kalp atışım ve nefes alışverişim nasıl değişiyor ise Fırtına Dalgası’nda da ritim değişir. Evrenin ve doğanın ritmi gibi üç zamanlı ve iki zamanlı ölçüler arasında gidip gelir güçlü, zayıf vuruşlar. Hüzün, huzur, gizem, fırtına, coşku nüfuz eder zamana ve mekâna. Hafif, orta, yüksek şiddette yaşanır tüm bu duygular. Ve geçer… Hikayem Derviş ile Şakir’in “Bu da Geçer Ya Hû” hikayesine atıfta bulunarak sonlanır.

İşte budur Fırtına Dalgası: Yaşanmışlıklarla dolu, A-B-A’ formunda bir varoluş yolculuğu.”

Apple Music ve Fizy editör listelerinde yer alan “Fırtına Dalgası”nı dijital müzik servislerinden dinleyebilirsiniz.

FIRTINA DALGASI

Önceki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (23 Aralık 2022)
Sonraki İçerikThe Ringo Jets’in yeni teklisi: Last Man Standing
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments