Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (23 Aralık 2022)

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli, 4 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 23 Aralık 2022 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Ayı Kardeşler: Dünya’ya Dönüş (Boonie Bears: Back to Earth), I Wanna Dance with Somebody, Maric ve R.M.N. sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

AYI KARDEŞLER: DÜNYA'YA DÖNÜŞ / BOONIE BEARS: BACK TO EARTH

Yönetmen: Huida Lin
Formatlar: 2D, 3D, Dublajlı, GoldClass, ScreenX
Tür: Animasyon
Süre: 86 Dakika

Animasyon tutkunlarını harika bir maceraya çıkaran Çin yapımı Ayı Kardeşler: Dünya’ya Dönüş (Boonie Bears: Back to Earth), ayı kardeşler olan Bramble ve Briar’ın uzay macerasını anlatıyor. Filmde uzaydan düşen gizemli bir kübik nesne Bramble’a süper güçler veriyor. Bunun üzerine Bramble ve Briar, Vick ile birlikte çalışarak uzaylı bir istilacıya ve kötü bir orduya karşı mücadele ediyorlar.

AYI KARDEŞLER: DÜNYA'YA DÖNÜŞ / BOONIE BEARS: BACK TO EARTH

I WANNA DANCE WITH SOMEBODY

Yönetmen: Kasi Lemmons
Oyuncular: Stanley Tucci, Nafessa Williams, Naomi Ackie
Formatlar:
 2D, GoldClass, Sky Auditorium, Altyazılı
Tür: Biyografi
Süre: 146 Dakika

Sony stüdyosu tarafından hazırlanan müzikal biyografi türündeki I Wanna Dance with Somebody, ünlü sanatçı Whitney Houston’ın yaşamını konu ediniyor. Film, izleyicileri Houston’ın kariyeri ve müziği ile birlikte duygusal ve enerjik bir yolculuğa çıkarıyor. Başrolünde Naomi Ackie bulunduğu ve senaryosu Oscar ödülü Anthony McCarten tarafından yazılan eserin yönetmen koltuğunda ise Kasi Lemmons oturuyor.

I WANNA DANCE WITH SOMEBODY

MARİC

Yönetmen: Ebru Delibaş
Formatlar: Bülent Çelik, Aziz Demir, Duygu Yıldırım
Tür: Korku
Süre: 80 Dakika

Yönetmenliğini Ebru Delibaş’ın yaptığı yerli korku filmi Maric, evliliklerinin beşinci yılında olmalarına rağmen, hâlâ çocukları olmayan Serdar ve Gizem çiftinin başından geçen olayları işliyor. Kocasının son zamanlarda tuhaf davranışlar sergilediğini fark eden Gizem, iyi vakit geçirmek için bir ufak bir tatil ayarlıyor. Fakat gittikleri yerde Serdar’ın tuhaflıkları artıyor. Bu musallata çare arayan çift kendilerini Lübbey köyünde buluyor. Ancak kimsenin yaşamadığı köy onlara tam bir cehennem oluyor.

MARİC

R.M.N.

Yönetmen: Cristian Mungiu
Oyuncular: Marin Grigore, Judith State, Macrina Barladeanu
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 125 Dakika

Cristian Mungiu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu dram filmi R.M.N., Matthias’ın Almanya’daki işinden ayrıldıktan sonra döndüğü köyünde gelişen olayları konu ediniyor. Almanya’da bir mezbahadaki işinden ayrıldıktan sonra Transilvanya’daki çok etnikli köyüne dönen Matthias, oğlunu ve köyü mantıksız bir korku ve huzursuzluğun gölgesi altında buluyor.

R.M.N.

Önceki İçerikRafet Arslan’dan İmge ve Söze Dair / Kurgusal Âlemler
Sonraki İçerikİdil Güney Şimşek’ten ilk çalışma: “Fırtına Dalgası”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments