İki kişiyle çekilen film: “Hayatımın Son 5 Günü”

"Hayatımın Son 5 Günü" filmi, kamera arkasında ve önünde yalnızca iki kişilik dev bir ekiple Dünya festivallerinde aldığı ödül ve adaylıklarla dikkatleri üzerine çekti.

0

İki kişilik kadroyla çekilen ve yardımcı başrol oyunculuğunu bir kedinin yaptığı ‘Hayatımın Son 5 Günü’ adlı film, 6 film festivalinden 3 ödül aldı.

Yönetmenlik, kameramanlık, ışık, kurgu gibi tüm çekim aşamalarını Mahmut Baldemir ve Hüseyin Uc’un yaptığı 93 dakikalık ‘Hayatımın Son 5 Günü’ adlı filmde başrol oyunculuğunu yine Baldemir üstleniyor.

Mamud” adlı kedinin de yardımcı başrol oynadığı filmde, hayatına son vermek isteyen bir kişinin son 5 günde yaşadıkları anlatılıyor.
Beş farklı dile çevrilen ve ilk kez Rusya’da “En İyi Film” adayı olarak gösterime giren Hayatımın Son 5 Günü filmi, İngiltere ve Kanada’daki festivallerde çeşitli kategorilerde aday gösterildi.

Macaristan’da “En İyi Deneysel Film” ve Kanada’da da “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini alan film, Türkiye’de ilk kez 10. Antakya Uluslararası Film Festivali’nde gösterildi.

Önceki İçerikİklim aktivistlerin hedefi bu kez Monet oldu
Sonraki İçerikAtaşehir’de “Harikalar Diyarı”na Yolculuk
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments