İki kız kardeşin bir ömürlük hesaplaşması: “BEYAZ”

0

Ölüm döşeğindeki annelerinin başında bekleyen iki kız kardeşin bir ömürlük hesaplaşmasını sahneye taşıyan “Beyaz” oyunu, 16 Ekim Salı akşamı 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) Anadolu yakasındaki tiyatroseverlerle buluşacak. Derya Alabora ve Deniz Çakır’ın birlikte rol aldığı “Beyaz”, yıllar sonra bir araya gelen iki kız kardeşin yüzleşmesiyle izleyenleri derinden etkiliyor.

İki başarılı oyuncuyu, Derya Alabora ve Deniz Çakır’ı aynı sahnede buluşturan “Beyaz”; kocasıyla mutsuz evliliğini sürükleyen, hayallerini gerçekleştiremeyen kız kardeş ile hayatını kendi isteğine göre yaşayan, uzun zaman sonra eski kasabasına dönen ablasının, geçmişleriyle ve kendileriyle yüzleşmelerine odaklanıyor. Yıllar sonra annelerinin rahatsızlığı nedeniyle tekrar bir araya gelen iki kız kardeş, geçmişin muhasebesini yaparken, ertelenmiş duygular da birer birer su yüzüne çıkar.

Fransız yazar Emmanuelle Marie’nin kaleme aldığı, Zeynep Utku’nun dilimize kazandırdığı “Beyaz”ın yönetmen koltuğunda Özen Yula oturuyor. Dekor tasarımını ve styling çalışmasını Tomris Kuzu’nun, ışık tasarımını Yakup Çartık’ın yaptığı oyunun müzikleri Çiğdem Erken’in, fotoğrafları ise Muhsin Akgün’ün imzasını taşıyor.

Ezop Sahne prodüksiyonu tek perdelik “Beyaz” oyunu 16 Ekim 2018 Salı akşamı saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) sahnelenecek. Oyunun biletleri, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.

Önceki İçerikNükleer atıkların çevreye zararını önleyebilen bakteri keşfedildi
Sonraki İçerikCosmicZion Zine 6. Sayısında Slav Mitolojisinden ‘Baba Yaga’yı ağırlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments