İlgen Arzık’ın ilk kişisel sergisi: “Gerçek Bir Hikâye”

0

İlgen Arzık
Gerçek Bir Hikâye
24 Ekim – 1 Aralık 2018
Bozlu Art Project

Sanatçı İlgen Arzık, ilk kişisel sergisi ‘Gerçek Bir Hikâye’ ile Bozlu Art Project’te. Arzık, soyut dışavurumcu ve gerçeküstücü bir anlayışı buluşturduğu siyah- beyaz ağırlıklı yapıtlarında, çeşitli bilgi ve imaj kaynaklarını kendine çıkış noktası alıyor; uçucu dijital kültürün hegemonyası altındaki günümüz dünyasında, görüntü ve anlatının kendini türetebilme ve kalıcılık imkânlarını araştırıyor.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü çıkışlı Arzık, deneysel bir tavırla fotoğraf sanatının taşıdığı geleneksel karanlık oda baskı tekniklerini, ressamlığının da getirdiği alternatif üslûp ile harmanlıyor.

Arzık’ın kendi gözbebeğinden alternatif bir evren tasavvuru ortaya koyduğu, bir başka deyimle paradoksal biçimde objektifiyle dünyaya karşı tavır almak suretiyle tarafsızlığını hayal gücüne dayalı bir yaklaşımla bozduğu sergisinde, sanatçının her biri tıpkı bir tuval gibi, çoğaltılması imkânsız ve devasa ebatlardaki, yarı soyut, kurgusal foto-grafik imajları izleyiciyle buluşturuluyor.

İletişim:

A: Nişantaşı Mahallesi, Teşvikiye Cd. Ismet Apt. 45/1, 34367 Şişli/İstanbul
T: (0212) 232 72 32
W: www.bozluartproject.com

Bozlu Art Project

Önceki İçerikÖdüllü Yönetmen Tolga Karaçelik, 34. Varşova Film Festivali’nin jüri koltuğunda
Sonraki İçerikSuudi Arabistan’da sahneye çıkan ilk kadın piyanist: “İman Kasti”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments