İlkyaz birinci yılını kutluyor: “Kasım Yazıları” yayında

0

Aralık 2018’de yayın yolculuğuna başlayan ve başlangıç ayından bu yana 12 farklı ülkede genç yazarları tanıtmanın ve 80 genç yazara yer açmanın haklı gururunu yaşayan genç yazarlar platformu İlkyaz’ın bu ayki durağı Galler PEN oldu.

Aralık ayında bu işbirliğine Norveç PEN merkezi öncülük etmişti. Ocak ayı için aynı rolü PEN Almanya merkezi üstlendi, Şubat’ta işbirliğimiz Belçika/Flemen PEN ile devam etti. Mart ayı yazıları için aynı rolü PEN Fransız Merkezi üstlendi ve bir ay boyunca okurlarına ve üyelerine genç yazarlarımızı Fransızca’da tanıttı. Nisan ayı yazılarını tanıtma görevi ise PEN Güney Afrika’daydı. Mayıs ayında yazarlarımızı İskoçya’da, İskoç PEN ile tanıtıldı. Haziran ayı yazarlarımız ise Katalan PEN merkezi tarafından Katalunya’da tanıtılırken, Temmuz yazılarımız ve yazarlarımızın sınır ötesi seslerini yükseltmek için ortaklığımız PEN Moskova Merkezi ile yapıldı, Ağustos’ta aynı görevi PEN Kanada, Eylül’de ise PEN Venezuela üstlendi. Ekim ayında ise partnerimiz, eserlerimizi web sitesi ve sosyal medya hesaplarında Hırvatça dilinde tanıtan PEN Hırvatistan idi. Şimdi ise Kasım ayı yazılarını tanıtmak için partnerimiz Galler PEN!

Bu ayın kalemleri:

Şairin Sustuğu Yerden (From Where The Poet is Sushes) başlıklı şiiriyle Serdar Topaloğlu,

Rengi Küllere (Colour to Ashes) başlıklı şiiriyle Seda Karıncaoğlu,

Ressam (Painter) başlıklı şiiriyle Bilgehan Aydın,

Yazılara ulaşmak için: https://www.ilkyaz.world/2019/12/26/ilkyaz-kasim-yazilariyla-yayinda-ilkyaz-birinci-yilini-kutluyor/

İlkyaz, genç yazarları ve eserlerini dünya kamuoyuyla tanıştırmaya devam edecek!

Her ay üç genç yazar ve kısa eserinin (kısa öykü veya şiir) önce İngilizceye, ardından o ay iletişime geçilen PEN Merkezine göre değişen ikinci bir dile çevrildiği uluslararası proje diğer aylar da Türkiye’den 35 yaş altı genç kalemlerin başvurularına açık olacak. Kurucusu ve yayın yönetmeni Ege Dündar, yöneticisi Irmak Ertaş olan, Danışma Kurulu ise Halil Gediz ve Özge Sargın isimlerinden oluşan İlkyaz’a [email protected] e-posta adresi üzerinden isim soyisim, yaş ve yazılarınızı ulaştırarak başvuru sağlayabilirsiniz. Yayımlanan yazıların ve diğer kazanımların yılsonunda kitaplaştırılmasının planlandığı projede, ayrıca yazısı kabul edilen yazarlara honorarium adı altında 300 liralık bir ödeme de yapılıyor.

Önceki İçerikKanalların, bentlerin ve olukların adamı Çoban’a…
Sonraki İçerikTindersticks “No Treasure But Hope” ile dünya turnesi kapsamında Türkiye’ye geliyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments