İsmail Karayün’ün ilk albümü: “İnsan İnsanın Kılıcı”

0

İsmail Karayün’ün ilk albümü “İnsan İnsanın Kılıcı”, Ahenk Müzik etiketi ile  tüm dijital platformlarda yerini aldı ve çok yakın zamanda CD olarak da müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor.

Bir yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan ve on şarkının yer aldığı albümün düzenlemelerini Ege Miraç Yavuz, Gürkan Çakıcı ve Pinhani grubundan tanıdığımız Selim Aydın gerçekleştirdi. İstanbul Nordic Prodüksiyon ve Antalya Black Studio’da kayıtların tamamlandığı albümde yer alan bir eser hariç, tüm şarkıların sözleri ve müzikleri İsmail Karayün’e ait.

Tam 23 müzisyenin eşlik ettiği, Mustafa Güzel’in ud taksimi ile açılan albümde kendisinin yorumlamayı çok sevdiği “Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var” isimli geleneksel türkü, Merih Aşkın ve Ali Saran’ın eşliğinde akustik bir şekilde kaydedildi. Albümün ilk şarkısı olan “Canımın Yangını” isimli şarkının akustik hali de yine bu albüme dahil edildi.

Karayün albümde yer alan “Hesap” isimli şarkısı için sesini ilk kez bir albüm üzerinde duyacağımız başarılı vokallerden Ece Şeşen ile mikrofon başına geçti. “İnsan İnsanın Kılıcı” isimli şarkısında da başka değerli müzisyen Burcu Tatlıses konuk vokal olarak yer aldı.

2017 yılında dijital olarak yayınladığı “Gece Alevlenir Sevdalar” ve Birsen Tezer’e ithafen yazdığı ve bestelediği “Bir Sen” isimli şarkıların da dahil edildiği albümün prodüktörlüğünü  sanatçının kendisi üstlenirken; müzik yönetmenliğini Selim Aydın, tüm şarkılarının miks ve mastering işlemleri ise Gürkan Çakıcı ve yine Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat, sanat yönetmenliğini ve fotoğraf çekimlerini Kadri Karahan gerçekleştirdi.

Önceki İçerikAyşenil Şamlıoğlu: “Bir daha dünyaya gelsem yine tiyatro yaparım”
Sonraki İçerikİsmail Karayün’ün ilk albümü: “İnsan İnsanın Kılıcı”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments