James Bond’a anksiyete engeli

Daniel Craig, seride geçirdiği zaman içerisinde ruh sağlığına dair sıkıntı çektiğini ve filmler için yaptığı fiziksel hazırlığın da zorlu olduğunu söyledi.

0

Daniel Craig, James Bond‘u canlandırırken yaşadığı kaygı hakkında konuştu. Aktör ayrıca Spectre‘den sonra “fiziksel açıdan gerçekten bitap düştüğünü” hissettiğinden bahsetti.

Ölmek İçin Zaman Yok‘ta (No Time To Die) 5. ve son kez casus olarak geri dönen aktör seride geçirdiği zaman içerisinde ruh sağlığına dair sıkıntı çektiğini ve filmler için yaptığı fiziksel hazırlığın da zorlu olduğunu söyledi. Yaşadığı anksiyeteden bahseden aktör GQ‘ya şunları söyledi: “Geçmişte anksiyete yaşadım. Acı çektim çünküBaş edemiyorum. Bununla başa çıkamam’ diyordum.

Aktör şöyle devam etti: “Bir daha asla Bond filmi çekmeyecektim. Kendime ‘Bu iş gerçekten buna, tüm bunlara katlanmaya değer mi’ diye soruyordum. Ve öyle olduğunu hissetmiyordum… Fiziksel olarak gerçekten bitap düştüğümü hissettim… Dolayısıyla başka bir film çekmek ihtimal dışıydı…Ve bu yüzden son filmden bu yana 5 yıl geçti.”

Craig’in Bond rolünde karşımıza en son çıkışı 2015’teki Spectre filmindeydi. O zamanlar Spectre’in, aktörün serideki son filmi olacağı duyurulmuştu.

Britanyalı aktör ayrıca önceki 4 Bond filminin senaryolarına dair eleştirilerini açıklamadığı için pişmanlık duyduğunu da dile getirdi. Craig dergiye yaptığı açıklamada, “Daha önce ağzımı kapalı tuttum, serinin işine karışmayıp seriye saygı duydum ve bunu yaptığıma pişmanım” dedi. Bond’dan sonraki hayatını iple çeken Craig geleceğinde belki “bir çocuk sahibi daha olmanın belki de sadece yaşlanmanın” yattığını söyledi. Craig aktris Rachel Weisz‘la evli.

Craig, “Ama bütün bunlar için, bilirsiniz işte, sadece s***ir et modundayım” dedi. “Daha önemli başka şeyler var.” diye ekledi. Craig, gelecekteki roller içinse şunları söyledi: “Hemen hemen her şeyi oynayabileceğimden eminim. Evet. Çok eminim yapabilirim ya da en azından iyi bir iş çıkarabilirim.”

Ölmek İçin Zaman Yok’ta Lea Seydoux, Rami Malek, Lashana Lynch ve Ana De Armas da oynuyor. Filmin yönetmen koltuğunda Cary Joji Fukunaga‘yı görürken senaryonun yazımına Fleabag‘in yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge de katkıda bulundu. Film Birleşik Krallık‘ta 12 Kasım’da gösterime girecek.

Independent Türkçe
Önceki İçerikMahkemeden kesin karar; “Stairway to Heaven” çalıntı değil
Sonraki İçerikOzzy Osbourne’un geçmişi ve son albümü üzerine
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments