Joe Exotic yeni bir belgeselle dönüyor: “Surviving Joe Exotic”

Animal Planet’in yapımcısı olduğu belgesel, Exotic’in tutuklanıp hayvan hakları aktivisti Carole Baskin’i öldürmeye ilişkin komploya karışmaktan suçlu bulunmasından 4 ay önce çekildi.

0

Tiger King’in ana karakteri Joe Exotic yeni bir belgeselle ekranlara dönüyor. Tiger King’in Netflix tarihindeki en çok tartışılan şovlardan biri olmasının ardından aylar sonra gelen “Surviving Joe Exotic” adlı yeni belgesel, sıradışı kaplan tüccarının barınağında yaşayan hayvanları konu alacak.

Animal Planet’in yapımcısı olduğu belgesel, Exotic’in tutuklanıp hayvan hakları aktivisti Carole Baskin’i öldürmeye ilişkin komploya karışmaktan suçlu bulunmasından 4 ay önce çekildi. Belgeselde Exotic’in 22 yıl hapis cezasına çarptırılmasından sonra hayvanlara ne olduğunu görülecek.

Fragmanda, şu anda hapishanede bulunan Exotic, bir barınak işletme kararına ilişkin “Bunu ne cehenneme yaptığımı bilmiyorum, (bu) kesinlikle para için yapacağınız şeylerden biri değil” diyor. Daha sonra kameraların kapatıldığını düşünen Exotic’in “Bunlar benim lanet olası kaplanlarım ve onları satacağım” dediği duyuluyor.

Exotic, Oklahoma’daki GW Egzotik Hayvan Anıt Parkı’nı birkaç yıl önce eski iş ortağı Jeff Lowe ve annesine bırakmıştı fakat bir yargıç yakın zaman önce bu el değiştirmenin şaibeli olduğuna hükmetti. Geçen ay hakim, Exotic’in telif hakkı ihlali nedeniyle Baskin’e ödemesine hükmettiği 1 milyon doların karışılanmasına yardımcı olması için Baskin’e arazinin tam kontrolünü verdi. Lowe’ye araziyi boşaltması ve tüm hayvanlarını mülkünden çıkarması için 120 gün süre verildi. Exotic bu haberi “zaten kırılgan” haline “bir duygusal darbe daha” diye nitelendirdi.

Surviving Joe Exotic, 25 Temmuz’da Animal Planet’ta yayımlanacak.

Önceki İçerikJoe Exotic yeni bir belgeselle dönüyor: “Surviving Joe Exotic”
Sonraki İçerikOnur Ünlü’nün yeni kitabı: “Hesabım Var”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments