Kadın kahramanlarla bezeli Marvel filmine bir büyük destek de Avengers: Endgame’in Doctor Strange’inden geldi!

Benedict Cumberbatch; Brie Larson, Scarlett Johansson ve Elizabeth Olsen gibi isimlerin başrolde olacağı kadın süper kahramanlardan oluşan bir Marvel filmine yönelik çağrıları destekledi.

Marvel Sinematik Evreni’nde (MCU) Doctor Strange’i canlandıran Cumberbatch, stüdyonun yalnızca kadınlardan oluşan bir gişe rekortmeni film çekmesinin “harika” olacağını belirtti.

BuzzFeed News haber sitesinin “AM to DM” isimli programında konuşan aktör şunları söyledi: “Evet, yapın bunu, neden olmasın? Şartlar kesinlikle buna müsait. Kadın süper kahramanların yükselişini görüyoruz, neden olmasın? Bu harika olurdu.”

Cumberbatch böylece çizgi roman serisi “A-Force”un filminin çekilmesi fikrini destekleyen son Marvel yıldızı oldu.

Böyle bir film fikri hayranlar tarafından uzun süredir dile getiriliyordu. Marvel Studios Başkanı Kevin Feige de bunun gerçekleşebileceği imasında bulunmuştu.

Thor: Ragnarok ve Avengers: Endgame’de Valkyrie rolünü üstlenen Tessa Thompson geçen hafta kadın oyuncu arkadaşlarının böyle bir film yapmak için “hevesli” olduğunu belirtmişti.

ET’ye konuşan Thompson şunları söylemişti: “Eserleri düşünürsek kesinlikle bunun örneği var. Bildiğiniz gibi Marvel çizgi romanlarında tüm kadınların bir araya gelmesi gerçekleşiyor. Dolayısıyla elbette bunun Marvel Sinematik Evreni’nde de olabileceğini düşünüyorum. Bu MCU’da yer alan ve konuştuğum tüm kadınların çok hevesli olduğunu bildiğim bir şey ve hayranlar da bu fikri sevmiş görünüyor.”

Thompson’ın rol arkadaşı, MCU’da Scarlet Witch’i canlandıran Elizabeth Olsen da geçen ay yaptığı açıklamada eğer böyle bir proje gerçekleşirse tamamı kadın kahramanlardan oluşan bir filmin “devasa etki”ye sahip olacağını belirtmişti.

Olsen şunları söylemişti: “Bence insanlar bu karakterleri gerçekten seviyor. Marvel filmlerindeki tüm erkeklerin izleyicilerimizi tatmin edecek çok muhteşem bir iş yaptığını düşünüyorum. Komik ve kabiliyetliler. Tüm kadınlar da öyle. (Kadınlara) ekranda daha fazla yer vermenin devasa bir etkisi olacağını düşünüyorum çünkü çizgi romanlar, sadece büyük erkekleri izlemek isteyen erkekler için değildir.”

Captain Marvel’ın yıldız oyuncusu Brie Larson bu fikri, “Gerçekten tutkulu olduğumuz ve bayıldığımız bir şey” diye tarif ederken, Black Widow’u canlandıran Scarlett Johansson, Marvel’ı böyle bir film yapmak için “zorladığını” söylemiş ve bunun “patlama” yapacağını belirtmişti.

Umut Can Yıldız / Independent Türkçe

Etiketler

0 yorum “Kadın kahramanlarla bezeli Marvel filmine bir büyük destek de Avengers: Endgame’in Doctor Strange’inden geldi!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest