Kalaha ve Hilal Kaya’dan “Eymen”

0

Geçtiğimiz yıl Kalaha, Hilal Kaya ve Orhan Özgur Turan işbirliğinin ortaya çıkardığı Çok küstüm çalışması ile Türkiye’ye açılan Danimarkalı elektronik, afro-jazz ve dünya müziği grubu Kalaha, yine Çok küstüm çalışmasında birlikte çalıştığı Hilal Kaya ile birlikte Eymen isminde yeni bir tekli yayınladı.

Kalaha’nın çok severek takip ettiği Türk-Psych türüne bir örnek olan Eymen, grubun yeni yayınladığı Danca teklisi Dans det op ile birlikte, 2 şarkılık 45’lik plakta da yer alıyor. Eymen çalışmasının sözlerini vokalist Hilal Kaya yazmış, müziğini ise Kalaha yapmıştır. Davulda Emil de Waal, klavyede Jens Berents Christensen, gitarda Niclas Knudsen ve bilgisayarda Mikael Elkjaer’in oluşturduğu gruba, Türkçe çalışmalarında ise vokalist ve söz yazarı Hilal Kaya eşlik ediyor.

Neredeyse bütün kliplerini animasyon olarak yayınlayan grup, Çok küstüm çalışmasına ise bir stüdyo klibi çekti. Kısa süre önce yayınlanan bu kliple, Kalaha özellikle Türkiye’deki dinleyicileriyle daha iyi bir bağ kurmayı hedefliyor. 2019 yılında bir çok konser veren grubun, bu yıl yurtiçi ve yurtdışında vereceği bir çok konser ise Covid-19’dan dolayı ya ertelendi yada iptal oldu.

Danimarka’da çeşitli ödüllere layık görülen Kalaha, şu ana dek, Danimarka ve 9 farklı ülkede konserler vermiş olup, Türkiye’de konser vereceği günü ise iple çekiyor.

Kalaha’yı Takip Edin;
 

Hilal Kaya’yı Takip Edin;

Önceki İçerikKalaha ve Hilal Kaya’dan “Eymen”
Sonraki İçerikTiyartomig’in başlattığı bir sosyal yardım projesi: “Seyyart”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments