“Kelebekler” 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde yarışıyor

Yönetmen Tolga Karaçelik’in ödüle doymayan filmi “Kelebekler”, 22-30 Eylül 2018 arasında düzenlenen 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nin ulusal yarışmasında. Hem gişedeki başarısı hem de festivallerden aldığı ödüllerle büyük ses getiren “Kelebekler”, 26 ve 27 Eylül’de festival kapsamında yeniden sinemaseverlerle buluşacak.

Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği, bir garip aile komedisi “Kelebekler”; güçlü mizahının yanı sıra hikâyesi, oyunculukları ve müzikleriyle de dikkat çekiyor.

Tolga Tekin, Tuğçe Altuğ ve Bartu Küçükçağlayan’ın, 30 yıl ayrı kaldıktan sonra acayipliklerle dolu köylerinde bir araya gelen üç kardeşi canlandırdığı “Kelebekler”, Sundance Film Festivali 2018’de tarihi bir başarıya imza atarak, Dünya Sineması Büyük Ödülü’nü kazanan ilk ve tek yerli yapım oldu. Avrupa prömiyerini 47. Uluslararası Rotterdam Film Festivali kapsamında yapan, mart ayında Türkiye’de vizyona girerek gişede büyük başarı elde eden film, seyircilerin yoğun ilgisi üzerine yaz aylarında bir kez daha gösterime girdi.

“Kelebekler” ayrıca, 37. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü (Tolga Tekin); 29. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ise En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu (Tuğçe Altuğ), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Gülçin Kültür Şahin) ve En İyi Kurgu (Evren Luş) ödüllerini kazandı. 13. Bükreş Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’ne layık görülen “Kelebekler”, Slovakya’da gerçekleşen Art Film Fest 2018’den de Jüri Özel Ödülü ile döndü.

Dokunaklı hikâyesi, güçlü duygusal karakterleri ve ciddi meseleleri mizahi bir şekilde ele alan üslubuyla çok sevilen “Kelebekler” şimdi de, 22-30 Eylül 2018 tarihleri arasında 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nin ulusal bölümünde yarışacak. “Kelebekler”in gösterimleri 26 Eylül Çarşamba günü saat 15.00’te Cinemaximum M1 Adana Merkez’de, 27 Eylül Perşembe günü 14.30’da ise Arıplex’te gerçekleşecek.

Bilgi için:

www.facebook.com/kelebeklerfilmi
www.twitter.com/kelebeklerfilmi
www.instagram.com/kelebeklerfilmi

“KELEBEKLER” HAKKINDA

Yıllar sonra bir araya gelen üç kardeş: Cemal, Suzan ve Kenan… 30 yıl ayrı kaldıktan sonra, yıllardır haber almadıkları babalarından gelen bir telefon üzerine Hasanlar Köyü’ndeki evlerine giderler. Birbirini çok az tanıyan üç kardeş, köye vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler. Cemal, Suzan ve Kenan acayipliklerle dolu bu köyde hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlama fırsatı bulurlar.

Çok sayıda ödül kazanan “Gişe Memuru” ve “Sarmaşık” filmleriyle uzun süre gündemden düşmeyen Tolga Karaçelik’in senaryosunu yazıp yönettiği “Kelebekler”de; Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi oyuncular rol alıyor. Yapımcılığını Tolga Karaçelik, Diloy Gülün ve Metin Anter’in yaptığı filmin ortak yapımcılığını ise Mehmet Kurtuluş, Vehbi Berksoy, Göktuğ Sarıöz ve Brave Born Production şirketiyle Kerem Bürsin ve Kemal Çömelek üstleniyor.

Etiketler

0 yorum ““Kelebekler” 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde yarışıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest