Kıraathanede Fotoğraf Sergisi

Genç sanatçılar Yasin Arıbuğa ve Sude Belkıs’ın alternatif alanlarda sergi amacıyla başlattığı Son Silinenler, ilk sergisini geçtiğimiz Mart ayında Feriköy Antika Pazarı’nda yapmıştı.

Serginin ikincisinde de alışılmadık bir sergi alanı olarak bir kıraathaneyi kullandılar.  Sude ve Yasin, ekibe konuk olarak Ufuk Pehlivan, Meltem Kaya, Erdem Varol ve Ece Bayar da kattı. Sergi 7-8 Aralık’ta Yeldeğirmeni’nde Panorama kıraathanesinde gerçekleşti.
 
Gündelik hayatta karşımıza çıkan doğal ve absürd durumların fotoğraflarların sergilendiği kıraathanede, katılımcılar bir sanat etkinliğinin yanı sıra sosyal bir deneyim yaşadılar. Okey taşlarının sesi eşliğinde sanatseverler, oraletin ve çaylar eşliğinde kıraathanenin günlük müşterilerinin alışkanlıklarını bozmadan enteresan bir sergi deneyimi yaşadılar.
 

Sanatseverlerin ve mahalle halkının ilgisini çeken bu etkinlikte ilgi çekici görüntüler ortaya çıktı. Sergi gördüğü yoğun talepten dolayı bir hafta daha uzatıldı. 15 Aralık 2019’a kadar devam etti.

Son Silinenler Nasıl Başladı?

Sude ve Yasin’in gezdikleri bir sergide işleri beğenmeyip ”Bizim telefonumuzdaki son silinenlerimiz daha iyi.” diyerek aralarındaki bu şakalaşmadan yola çıkarak Feriköy Antika Pazarı’nda sergi açıp fotoğrafları tanesi 20TL’den sattılar. Bu hikayeyle başlayan Son Silinenler projesi ikinci sergisiyle devam etti.

Yasin Arıbuğa ve Sude Belkıs Kimdir?

Asıl mesleği reklamcılık olan bu ikili uzun süredir ellerinden kameralarını düşürmüyor ve durmadan fotoğraf çekiyor. Farklı alanlarda üretimler yapan dijital tasarımcı Yasin Arıbuğa instagram’da yaptığı filtreleriyle de tanınıyor. Son Silinenler her sergisinde farklı konsept ve mekan ile devam edecek. Hakkında ayrıntılı bilgiye Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Etiketler

0 yorum “Kıraathanede Fotoğraf Sergisi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest