“Kışta Baharda Konserleri” Gülsin Onay ile başlıyor

Kışta Baharda Konserleri, Gülsin Onay'ın açılış konseriyle başlıyor.

0

Bodrum Klasik Müzik Derneği ve Bodrum Bahçeşehir Koleji iş birliği ile düzenlenecek “Kışta Baharda” konserleri, 23 Kasım Salı akşamı Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay konseriyle başlıyor. 1 Nisan’a kadar devam edecek konserler serisinde, 10 sanatçı 7 konserle Bodrumlu klasik müzikseverle buluşacak.

Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’ni de düzenleyen Bodrum Klasik Müzik Derneği, müzikseverlere artık kış aylarında da müzik şöleni yaşatmaya devam edecek. 4 ay sürecek Kışta Baharda Konserlerine, Piyanist Gülsin Onay, Kemancı Emre Engin, Piyanist Erdem Mısırlıoğlu, İtalyan piyanist Danilo Mascetti, Kemancı Özcan Ulucan, Piyanist Birsen Ulucan, Alman piyanist Jonas Stark, Kemancı Cihat Aşkın, Piyanist Eren Levendoğlu, Avusturyalı piyanist Kiron Atom Tellian gibi sanatçılar katılacak.

Gülsin Onay, Kışta Baharda konserlerinin ilk konuğu

Bodrum Bahçeşehir Koleji konser salonunda, 23 Kasım Salı akşamı saat 20.00’de dinleyicisiyle buluşacak olan Piyanist Gülsin Onay, programda Haydn, A.A. Saygun, Mendelssohn ve Chopin’in eserlerine yer verecek. Geceye, Joseph Haydn’ın, “Fa minör Çeşitlemeler Hob.XVII no.6” başlıklı eseriyle başlayacak olan piyanist, bu eserin ardından Ahmed Adnan Saygun’un, “Sonatin op.15” adlı eseriyle devam edecek. Üç bölümden oluşan bu eser, “Allegro”, “Adagio, con moto” ve “Horon (Prestissimo)” başlıklarını taşıyor. Aranın ardında konser, Felix Mendelssohn-Bartholdy’nin, “Variations sérieuses op.54” başlıklı yapıtıyla sürecek. Piyanist Gülsin Onay, programında en son Frédéric Chopin’in, “Sonat si minör, op.58” adlı eserini seslendirecek. Bu eser, “Allegro maestoso”, “Scherzo: molto vivace”, “Largo” ve “Finale: presto non tanto” bölümleriyle izleyicisiyle buluşacak.

Gülsin Onay
Gülsin Onay’ın göz kamaştıran müzik kariyeri

Uluslararası müzik kariyeri Arjantin’den Japonya’ya uzanan bir coğrafyada 5 kıta 80 ülkeyi kapsayan Devlet Sanatçımız Gülsin Onay, bugüne kadar dünyanın belli başlı tüm müzik merkezlerinde dinleyiciyle buluştu. Sanatçı, Dresden Staatskapelle, İngiliz Kraliyet Filarmoni, Philharmonia Orkestrası, İngiliz Oda Orkestrası, Japon Filarmoni, Münih Radyo Senfoni, Saint Petersburg Filarmoni, Tokyo Senfoni, Varşova Filarmoni, Viyana Senfoni gibi önemli orkestralarla konserler verdi. Birlikte çaldığı şefler arasında Vladimir Ashkenazy, Erich Bergel, Michael Boder, Andrey Boreyko, Jorg Faerber, Vladimir Fedoseyev, Edward Gardner, Neeme Jarvi, Emmanuel Krivine, Ingo Metzmacher, Esa-Pekka Salonen, Jose Serebrier, Vassily Sinaisky, Stanislaw Wislocki ve Lothar Zagrosek sayılabilir. Rachmaninov yorumlarıyla müzik otoritelerinden büyük övgüler alan Gülsin Onay ayrıca, uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı olarak kabul ediliyor. Polonya Hükümeti’nin, Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırdığı Gülsin Onay, Hocası Saygun’un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanımlanmakta. Sanatçı, gerek konser programlarından gerekse kayıtlarından eksik etmediği bestecinin eserlerini önemli orkestralar eşliğinde sayısız ülkede seslendirdi.

Kültür Sanat da Eğitimin Bir Parçası

2021–2022 eğitim öğretim yılı itibarıyla Türkiye’nin 63 ilinde 144 kampüsüyle eğitim vermeyi sürdüren Bahçeşehir Koleji, kurulduğu yıldan bu yana kültür sanat alanındaki faaliyetleriyle dikkat çekiyor. Bodrum Bahçeşehir Koleji, Bodrum Klasik Müzik Derneği ile ortak bir proje kapsamında Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nin, “Kışta, Baharda” Konserleri etkinliklerine proje partneri olarak destek verecek. Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsünde yer alan konser salonunda gerçekleşecek konserlerin biletleri, Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü, Oasis İmge Kitabevi ve Biletix’ten temin edilebilecek.

Kışta Baharda Konserleri Program:

23 Kasım, Salı – Gülsin Onay – Piyano (Türkiye)
10 Aralık, Cuma – Danilo Mascetti – Piyano (İtalia)
7 Ocak, Cuma – Emre Engin – Keman / Erdem Mısırlıoğlu – Piyano (Türkiye)
28 Ocak, Cuma – Özcan Ulucan – Keman / Birsen Ulucan – Piyano (Türkiye)
25 Şubat, Cuma – Jonas Stark – Piyano (Almanya)
4 Mart, Cuma – Cihat Aşkın – Keman / Eren Levendoğlu – Piyano (Türkiye)
1 Nisan, Cuma – Kiron Atom Tellian / Piyano (Avusturya)

Yer: Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü
Adres: Kavaklı Sarnıç Caddesi No:26 Bitez/Bodrum
Tel: 0(252) 317 20 10

Önceki İçerikANDA’nın ilk teklisi: “Kıyı Kuşları”
Sonraki İçerikHaydarpasha Palace Hotel Dance Competition 2021
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments