Koronavirüse karşı dünyaca ünlü isimlerin 8 saatlik online konseri: #TogetherAtHome

0

Rolling Stones’dan Paul McCartney’ye, Billie Eilish’ten Elton John’a dünyaca ünlü yüzü aşkın müzisyenin katılımıyla düzenlenen online etkinliğin gelirleri koronavirüsle mücadeleye aktarılacak.

Hafta sonunda dünyaca ünlü yüzü aşkın sanatçının katılımıyla bir koronavirüs yardım etkinliği düzenlendi. Cumartesi akşamı TSİ 21’de başlayıp Pazar sabah 5’e kadar süren etkinlik, dünya genelinde birçok televizyon kanalının yanı sıra YouTube, Twitter, Facebook ve Instagram üzerinden de canlı yayınlandı.

‘One World – Together At Home’ yani ‘Tek Dünya – Birlikte Evdeyiz’ sloganıyla düzenlenen konserde The Rolling Stones, Taylor Swift, Billie Eilish, Celine Dion, Pharrell Williams, Elton John, Paul McCartney ve Stevie Wonder da sahne aldı.

Etkinlikte ayrıca sinema oyuncuları Don Cheadle, Samuel L. Jackson ve Sarah Jessica Parker’ın yanı sıra Amerikan kadın milli futbol takımının yıldızı Megan Rapinoe gibi isimler de yer aldı. Etkinliğe ayrıca ABD’nin önde gelen talk show sunucularından Jimmy Fallon, Stephen Colbert ve Jimmy Kimmel de katıldı.

Etkinlikte uluslararası yıldızlara ek olarak koronavirüsle mücadelede etkin rol alan insanların hikayelerine de yer verildi.

Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece TSİ 3’ten itibaren Rolling Stones ve diğer müzik yıldızları sahne aldı. Konserden önce Twitter’dan paylaşım yapan The Rolling Stones, “İzolasyonda bulunduğumuz evlerimizden bu etkinliğe katılacağımız için çok mutluyuz” açıklamasında bulundu.

Hedef, ‘küresel birlik ruhu’

Etkinliğin organizatörlerinden biri olan Hugh Evans, bir sivil toplum hareketi olan Global Citizen’ın (tr. Dünya Vatandaşı) lideri. Evans’ın söz konusu etkinliği Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve pop yıldızı Lady Gaga ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiği belirtildi. Etkinliğin konseptinin altında ise Coldplay solisti Chris Martin’in imzası var. Martin geçen ay, Global Citizen’ın ‘Together, At Home’ (tr. Birlikte, Evde) serisi kapsamında Instagram üzerinden canlı bir mini konser vermişti.

Global Citizen, bu etkinlikle birlikte ‘Covid-19’a karşı mücadelede küresel bir birlik ve beraberlik ruhu’ yaratmak istediğini belirtiyor. Evans, etkinlikle birlikte bu süreçte en ön cephede rol alan sağlık çalışanlarını desteklemeyi amaçladıklarını kaydetti.

Etkinlik kapsamında ayrıca dünya hükümetleri ve büyük bağışçılara, DSÖ’yü destekleme çağrısında bulunulacak. Kendi aktardığı verilere göre Global Citizen, halihazırda DSÖ için 35 milyon dolar bağış toplamış bulunuyor.

Önceki İçerikKoronavirüse karşı dünyaca ünlü isimlerin 8 saatlik online konseri: #TogetherAtHome
Sonraki İçerikNilipek.’in yeni albümünün ilk habercisi ‘Yaprak’ tüm dijital platformlarda yayında
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments