Lider Çelik’ten ilk single: “Bakale”

0

Müziğe uzun bir süre ara verip kendi kabuğuna çekilen Lider Çelik, yıllar sonra bağımsız bir şekilde çıkardığı ilk single’ı olan Bakale’yi 2020 Eylül başında çektiği klibiyle beraber yayınladı.

“Yıllar sonra kendime ‘Ben kimim’ diye sorduğumda, geriye dönüp beni ben yapan yere ‘Merhaba’ demek istedim.”

Müziğe uzun bir süre ara verip kendi kabuğuna çekilen Lider Çelik, yıllar sonra bağımsız bir şekilde çıkardığı ilk single’ı olan Bakale’yi 2020 Eylül başında çektiği klibiyle beraber yayınladı. Bütün prodüksiyonu Lider Çelik’e ait olan şarkının mix’i de yine kendisine ait. Bakale’nin mastering’ini Eksi24, klibin yönetmenliğini Polen Ada Öz, görüntü yönetmenliğini ise Ozan Sihay üstlendi.

2007 senesinde ilk demo kayıtlarını almaya başlayıp birlikte çalıştığı gruplarla Adana’da ve Akdeniz bölgesinin birçok ilinde underground konserlerde sahne alarak kendisini tanıttı. Eğitimi için İstanbul’a taşınıp Galatasaray İTM’de Müzik Prodüksiyon Bölümünü tamamlayıp bu süreçte de kendi solo çalışmalarına devam etti.

Lider Çelik; “Yıllar sonra dönüp arkama baktığımda, beni ben yapan yere, yani Adana’ya teşekkür mahiyetinde ‘Bakale’ diye şarkı yapmak istedim” diyor. Şarkıda kendine ait üslubuyla yaşadığı mahalledeki olayları anlatan Lider, “İlk başladığım noktaya geri döndüm ve yeniden başladım.” diye ekliyor.

Lider Çelik’i Takip Edin;

Önceki İçerikCartoon Network’ün ilk ve tek yerli yapımı “Kral Şakir” yeni maceraları ile yayında
Sonraki İçerikEleştirmenlerden “Hayaletler”e büyük ödül
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments