Marvel’in duruşu sorgulanıyor: Yılda birkaç film birden üretmek tamam da, peki ya kalite?

0

Disney ve Marvel Studios yılda 3-4 Marvel filmi yayımlama planını sürdürecek. Bu yıl Avengers: Endgame, Captain Marvel ve Örümcek-Adam: Evden Uzakta vizyona girmişti.

Marvel Sinematik Evreni’nin başlangıcından bu yana, Iron Man ve The Incredible Hulk’ın aynı yıl (2008) gösterime girmesiyle birlikte Marvel yılda birkaç film üretmesiyle biliniyor.

We Got This Covered’da yer alan habere göre Marvel’ın bundan sonraki dönemde de bu geleneği devam ettirip ettirmeyeceği netlik kazandı. Walt Disney Studios Eşbaşkanı Alan Horn, “(Marvel Studios Başkanı) Kevin Feige konu üzerinde çalışıyor. Yılda 3 ya da 4 film yapacak” dedi.

Marvel bu yıl Avengers: Endgame, Captain Marvel ve Örümcek-Adam: Evden Uzakta’yı (Spider-Man: Far From Home) gösterime sokmuştu.

2020’de yalnızca “Black Widow” ve “The Eternals” gösterime girecek. 2021’de “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”, “Doctor Strange into the Multiverse of Madness”, “Örümcek-Adam 3” (Spider-Man 3) ve “Thor: Love and Thunder” filmleri şubat-kasım arasında izleyiciyle buluşacak. Örümcek-Adam 3 bu listeye, Sony ve Disney arasındaki anlaşmazlık nedeniyle sonradan eklenmişti.

Marvel Sinematik Evreni’nin beklenen yapımları arasında Black Panther 2, Captain Marvel 2 and Galaksinin Koruyucuları 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3) gibi filmler var. Yayın hakları önceden Fox’ta olan Deadpool, X-Men ve Fantastic Four’un da Marvel Sinematik Evreni’ne dahil edilmesi bekleniyor.

Çizgi romanlarda keşfedilecek çok sayıda yeni ve daha az bilinen karakterler de göz önüne alındığında Feige’in yılda 4 film hedefi başarılamayacak bir durum değil gibi görünüyor.

Marvel için bu yıl beyaz perde dışında da son derece yoğun geçti. Sony ve Disney arasındaki Örümcek-Adam anlaşmazlığı süper kahramanı neredeyse Marvel Sinematik Evreni’nin dışında bıracaktı. Neyse ki sorun Örümcek-Adam’ı canlandıran Tom Holland’ın araya girmesiyle son buldu.

Bunun yanında usta yönetmenler Martin Scorsese ve Francis Ford Coppola’nın Marvel filmlerine yönelik eleştirileri de çok konuşulmuştu. Scorsese, Marvel filmleri için “sinema değil” derken, Coppola da Scorsese’ye destek vermişti.

Sezin Bala / Independent Türkçe
Önceki İçerikKalk Yerine Yat’tan yeni tekli: “Ve Bazen”
Sonraki İçerikÖnce kitap (House of the Dragon) bitecek, sonra sıra senaryoya gelecek… Sözlerin sahibi, George R.R. Martin
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments