Maye Musk’tan ömür boyu macera, güzellik ve başarı için tavsiyeler: “Bir Kadın Plan Yaparsa”

Kaç yaşına kadar bir süper model olarak kalabilirsiniz? Yaşamınız boyunca karşılaşacağınız iniş çıkışlarla mücadele etmek için asıl ihtiyacınız olan ne? Her gün iyimser olmak, her sabaha gözlerinizi umutla açmak mümkün mü?

Peki, bu soruların yanıtını 71 yaşında dünyaca ünlü bir süper modelden, üstelik kendi yaşamından anekdotlarla öğrenmek ister misiniz?

Maye Musk onlu yaşlarında başladığı modellik kariyerine devam etmesinin yanı sıra başarılı bir diyetisyen olarak da biliniyor. Üç çocuk annesi ve on bir torunlu bir büyükanne, fakat çarpıcı görüntüsünden hiçbir şey kaybetmemeyi ve çevresine ışık saçmayı her gün yeniden başarıyor.

Ama nasıl?

Yanıtı, Bir Kadın Plan Yaparsa kitabında bulacaksınız.

Bu kitabı öncelikle kadınların daha iyi hayatları olması için yazdığını söyleyen Maye Musk Bir Kadın Plan Yaparsa’da okurlarına sihirli formüller ya da yapılacaklar listesi sunmak yerine yaşamının içinden samimi anekdotlarla bulduğu çıkış yollarını aktarıyor. Nasıl bir zorlukla karşılaşırsak karşılaşalım yapacağımız yeni bir planla her şeyin üstesinden gelebileceğimizi kendi yaşamından örneklerle anlatıyor.

“Afrikalıların, büyürken hep duyduğum bir deyimi var: ‘N boer maak’n plan.’ Tam olarak şöyle çevrilir: ‘Bir çiftçi plan yapar.’ Bu, Güney Afrika’da insanların sürekli dilindedir. Küçük ya da devasa fark etmez, ne zaman bir sorunu çözmemiz ve yön değiştirmemiz gerekse bu deyimi kullanırdık. Önünüzde ne tür bir engel olursa olsun, ele alın ve çözmenin başka bir yolunu bulun.”

Maye Musk’ın yazdığı, Cansu Varol’un dilimize çevirdiği Bir Kadın Plan Yaparsa Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak;

“Dikkatlice, tehlikeli yaşa.

Beklenen için plan yap ve beklenmedik için hazır ol.”

Hayatta tüm olan biteni kontrol edemezsiniz, ama hayalini kurduğunuz yaşama her yaşta sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, iyi bir plan…

Maye Musk çarpıcı ve sıkı örülmüş bir aile ve arkadaş çevresine sahip, şık, büyüleyici, uluslararası bir süper model…

Ve 71 yaşında.

Ama hayat onun için her zaman kolay ve ışıltılı değildi. 31 yaşındaki bekâr anne, üç çocuğunu yoksulluk içinde geçindirmeye çalışırken, büyük beden mankeni olarak kilo sorunlarıyla başa çıktı, modellik endüstrisindeki yaş ayrımcılığının üstesinden geldi ve yaşamı boyunca saygın bir diyetisyenlik kariyeri sürdürdü.

Bütün zorlukları boyun eğmez ruhuyla ve “Her şey mümkün!” tutumuyla aşarak küresel bir başarı öyküsü yarattı.

Bu kitap hayatınızın belirli dönemlerinde yaptığınız seçimlerin ilerleyen yıllarda nasıl da şaşırtıcı ve heyecan verici şekillerde size birer mükâfat olarak geri döneceği konusunda zihninizi aydınlatacaktır.

İçtenlikle kaleme alınmış kullanışlı bir rehber sayılabilecek bu kitap, kariyer, sağlık, aile ve hayat hakkında tavsiyelerle dolu…

“Ne zaman mutlu olmak istediğinize kendiniz karar vermelisiniz. Ne zaman yapacaksınız bunu? Kariyer değişikliğini, sağlığınızı düzeltmeyi, mutlu bir aile ve dostları, hayatınızı sevmeyi neden geciktiresiniz? Öyle zamanlar oldu ki asla mutlu olamayacağımı düşündüm. Sonra o durumdan çıkmak için bir plan yaptım; çünkü devam eden bir mutsuzlukla yaşamak, yaşamak sayılmaz. Şimdi planınızı yapın.”

Çevirmen: Cansu Varol
Yayın Tarihi: 17.10.2020
Orijinal Adı: A Woman Makes a Plan: Advice for a Lifetime of Adventure
ISBN: 9786053119906
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 200
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 19.5 cm

Etiketler

0 yorum “Maye Musk’tan ömür boyu macera, güzellik ve başarı için tavsiyeler: “Bir Kadın Plan Yaparsa””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest