Mehmet Çağrı Durak’ın ilk uzun metraj filmi: “Bodrum Mektupları”

Günışığı Film adına Şevki Gezer’in yapımcılığını üstlendiği “Bodrum Mektupları” isimli bu bağımsız film, Bodrumluların yoğun ilgi ve desteğini gördü.

0

Çekimleri İstanbul ve Bodrum’da yapılan “Bodrum Mektupları” isimli filmin çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Filmin yönetmen koltuğunda Mehmet Çağrı Durak oturuyor.

Yönetmenin bu ilk uzun metraj filminde başrolleri Gül Gülsün Yıldız, Mehmet Okuroğlu, Cengiz Sezgin, Burcu Görek, Erol Yavan, Bilge Aslan ve  Mustafa Üzer paylaşıyor.

Günışığı Film adına Şevki Gezer’in yapımcılığını üstlendiği “Bodrum Mektupları” isimli bu bağımsız film, Bodrumluların yoğun ilgi ve desteğini gördü. Filmin, Bodrum’un turistik ve tarihi güzelliklerinin ön planda olduğu, halka açık mekanlardaki bazı sahnelerinin çekimleri sırasında, küçük çaplı izdihamlar yaşandı ve bu sahnelerin çekimleri saatlerce sürdü.

Geçmişten getirdiği travmalarıyla yaşamaya çalışırken tatil için Bodrum’a gelen Suzan ile dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşadıktan sonra tekrar Bodrum’a yerleşen, geçmişi yüzünden ruhu yaralı Fırat’ın, Bodrum’da karşılaşıp yakınlaşmalarını anlatan “Bodrum Mektupları”, kimliğini özgürce yaşayamayanların acısını da gözler önüne seriyor.

İnsanların gitmek isteyip gidemediği yerler için öldüğü adaletsiz bir coğrafyada, istediği yere istediği zaman gidebilmenin lüks olduğunu bilen kahramanlarımızın travmalarının, ilişkilerini ve hayatlarını yaşamalarına ne kadar izin vereceğini filmi izlerken göreceğiz.

Bağımsız sinema kategorisindeki film, 2020 yılında ulusal ve uluslararası festivallerde boy göstermeye hazırlanıyor.

Önceki İçerikMurathan Mungan’ın hikâyesinden, Mustafa Avkıran’ın oyunlaştırdığı “Dumrul ile Azrail” yeniden sahneleniyor
Sonraki İçerikLopenstraat altılısının yeni albümü “lopenstraat II” 27 Mart’ta yayında
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments