Melisa Karakurt’tan yeni tekli: “Herkes Kendine Gidince”

Türk soul müziğinin en iddialı temsilcilerinden Melisa Karakurt, son teklisi Herkes Kendine Gidince’de, lo-fi ve neo-soul soundları lirikal zenginliğiyle harmanlayarak özgünlüğünü ortaya koyuyor. Birbirini sevmek ve birliktelik arasındaki ince çizgiyi işleyen bu şarkıda kendine “dönme” ihtiyacının getirdiği vedayı dinliyoruz.

Bir arayış, yol ayrımında bir iç çekiş, severken bırakmanın ve kendine dönmenin şarkısı Melisa Karakurt’un yeni teklisi Herkes Kendine Gidince. Bir yandan geride kalanın  yokluğunda oluşan boşluğun hikayesini dinleyici ile buluştururken, bir yandan da sanatçının gelecek albümünü müjdeliyor.

Melisa Karakurt;

Müzikal yolculuğuna ilkokul yıllarında gitar çalarak başladı. Müziğe olan  tutkusunun peşinden gitti ve aradan geçen yıllar boyunca kendisini keşfederek sanatında derinleşti. 2015 yılında İstanbul’a taşınmasıyla şehrin müzik sahnesinde kendine yer edinmeye başladı. Boğaziçi Caz Korosu seçmelerinde başarılı oldu ve Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda finalist olarak yer aldı. 

İlk single çalışması olan Onlarca Yüzlerce Binlerce, 2018 yılında yayınlandı. Bunu takip eden türkü yorumu Bir Fırtına Tuttu Bizi, en çok dinlenen şarkılarından biri oldu. İlk  İngilizce single’ı olan Istanbul, elektronik bir yapının içerisine yerleştirilen etnik  enstrümanlar ile dikkat çekti. Sosyal medya platformlarında yayınladığı cover videoları ve farklı sanatçılarla yaptığı işbirlikleri ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştı. 

Melisa Karakurt’un bestelerinde umut, tekrar eden bir tema olarak yer alıyor. Melisa, zorluklar karşısında ilerlemeye devam etmek ve bu hareketin getirdiği büyümeye inanıyor. Hayat yolculuğunda bulunduğu her ana yaptığı müziğin elçiliği ile dokunarak bu inancını samimiyetle dinleyicilerine aktarıyor.

Etiketler

0 yorum “Melisa Karakurt’tan yeni tekli: “Herkes Kendine Gidince””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest