Mengene’den ikinci tekli: “Yürü Bre Hızır Paşa”

Barış Atay'lı rock grubu Mengene ikinci teklisi "Yürü Bre Hızır Paşa"yı sevenleriyle paylaştı.

0

Mengene, Zülfü Livaneli’nin unutulmaz eseri İnce Memed’i yorumladıkları ilk parçasının ardından ikinci teklisi Yürü Bre Hızır Paşa ile yeniden müzikseverlerle buluştu. Sözleri Pir Sultan Abdal’a, müziği Nihat Mugil’e ait olan eser, 24 Eylül Cuma günü itibarıyla Bugu Records etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliğinde tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Kendi dallarında yaptıkları işlerde büyük beğeni toplayan oyuncu/yönetmen Barış Atay ve müzisyen Nihat Mugil’in, yıllar öncesinden başlayan ve bir araya geldiklerinde yaptıkları müzik çalışmalarını profesyonel bir platforma taşımaya karar vermeleriyle ortaya çıkan Mengene, iki kuzenin soyadlarından ilham alarak adını verdikleri ve kurdukları bir rock grubu.

Alternatif/modern rock soundunun hakim olduğu, etnik müzikten beslenen bir tarza sahip olan Mengene, İnce Memed ve Yürü Bre Hızır Paşa’yla başlayan yolculuğuna, deyişlere ve türkülere yapacağı yeni yorumlar ve bestelerle devam edecek.

Birçok tiyatro oyununda, TV dizisinde ve sinema filminde rol alan Barış Atay, Kadıköy Emek Tiyatrosu‘nun ve Barikat Film‘in kurucularındadır. Eksik ve Aden isimli iki sinema filminin yönetmenliğini de yapan Atay, Oyuncular Sendikası‘nın kurucuları arasında yer almaktadır.

Antakyalı bir müzisyen, besteci ve söz yazarı olan Nihat Mugil, Melez adlı grubu ile bir albüm ve single çıkarttı. 2018 senesinde ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında finale kadar yükselip son dörtlüye kalarak adından söz ettiren Mugil, aynı sene içerisinde Aşık Mahsuni Şerif’e ait ‘Dargın Mahkum’ adlı eserini yorumlayarak profesyonel ilk solo çalışmasını yayınlamış oldu. Ayrıca 2019 yılında, tamamı Arapça olan ‘Ahde Vefa’ adında altı şarkılık bir çalışma da yayınlamıştır.

YÜRÜ BRE HIZIR PAŞA

Önceki İçerikGlasxs’in yeni albümünden ilk şarkı: “Hayalet Gemi”
Sonraki İçerikSanatçı ve tasarımcılar “Yüzleşme” konuşmalarında bir araya geliyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments