Mischa Maisky, BİFO eşliğinde İstanbul’da

0

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 24 Ocak Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te, Rengim Gökmen şefliğinde vereceği konserde viyolonselin dünyaca ünlü ustası Mischa Maisky’ye eşlik edecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) 24 Ocak Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC‘te vereceği konserde, viyolonselin dünyaca ünlü ustası Mischa Maisky‘ye eşlik edecek. Rengim Gökmen‘in şefliği ve Maisky’nin solistliğinde sadece klasik müzik sevenlere değil, kaliteli müzik seven herkese hitap edecek bir konser gerçekleştirecek BİFO‘nun konseri saat 20.00’de başlayacak. Konser öncesinde, 19.00-19.40 saatleri arasında ise İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’in Dolmabahçe Salonu’nda, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali ile konser üzerine bir söyleşi yapılacak.

Konservatuvar yıllarının ardından Leningrad Filarmoni Orkestrası ile ilk konserini verdiğinde “Geleceğin Rostropoviç’i” olarak anılmaya başlanan Maisky, gençlik yıllarının en önemli başarılarından biri olan Çaykovski Yarışması’nın özel ödülünü de kazanmış ve 1970 yılında Sovyet Rusya’dan ayrılmıştı. Uluslararası kariyerini ise bir yandan yeteneğinin denk gösterildiği efsane sanatçılar Rostropoviç ve Piatigorski ile çalışarak, diğer yandan Lupu, Kremer, Bernstein, Pletnev, Argerich, Gililov, Capuçon, Repin ve Lang Lang gibi yıldızlarla konserler vererek zirveye taşıdı. Maisky, bu kez BİFO eşliğinde İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com

PROGRAM

BİFO & MISCHA MAISKY

24 OCAK 2019 PER. 20.00

İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ICEC 

RENGİM GÖKMEN şef
MISCHA MAISKY viyolonsel

SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi 
19.00-19.40 DOLMABAHÇE SALONU

RESPIGHI Roma Bayramları Senfonik Şiiri

DVOŘÁK 2. Viyolonsel Konçertosu, Si minör, Op. 104

BRAHMS 1. Senfoni, Do minör, Op. 68

Önceki İçerik…9.10; Geri Sayım Başladı
Sonraki İçerikHasan Azze “Terzi” // OnAir Sahne
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments