Modern dans proje grubu “Elektronika” prömiyer yapmaya hazırlanıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin modern dans proje grubu 5 Aralık 2018 de; bu yıl İstanbul sahnelerinin en dinamik işlerinden, “ELEKTRONİKA” ile prömiyer yapıyor.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin modern dans proje olan Elektronika prömiyer yapmaya hazırlanıyor. Grup proje kapsamında üç temsil sahneleyecek.

Topluluk dansçı ve koreograflarından Evrim Akyay’ın MDTist için yaptığı ikinci dinamik grup çalışması olan Hadi; Yurt dışında yaptığı işlerle son zamanlarda çok talep gören Türk asıllı İhsan Rüstem’in daha önce Akdeniz programının içinde sahnelenmiş olan popüler eseri ’MANTRA’; Dünya’nın son yıllarda çağdaş sanat nabzını hızlandıran Güney Kore’den, koreograf DongKyu Kim’in MDTist üzerine çıkardığı özgün parçası “Heyecan”.

ELEKTRONİKA programının özelliği;  üç eserin de elektronik müzik ile çalışılmış olması ve üç eserin de  MDTist için özgün olarak yapılmış olmasıdır.

ELEKTRONİKA, MDTist dansçılarının üzerine çıkan bu eserlerin çağdaş-modern dans tekniklerinin sınırlarını zorlayan şekilde ortaya dökülmesinin dinamik bir örneğidir.

Milliyet Sanat

Etiketler

0 yorum “Modern dans proje grubu “Elektronika” prömiyer yapmaya hazırlanıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest