Sergei Polunin’den Rusya vatandaşlığına ‘grand jete’

0

‘Balenin kötü çocuğu’ lakabına modellik ve oyunculuk performanslarını da ekleyen Sergei Polunin, doğduğu Ukrayna ile Rusya arasında gerilimin tırmandığı bir dönemde, Rusya vatandaşlığına ‘jete’ (sıçrama) yaptı. Bu vesileyle dövme koleksiyonuna Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i de kattı.

Tüm dünyayı kendine hayran bırakan Ukrayna doğumlu balet Sergei Polunin, tam da Kiev ile Moskova arasındaki gerilime Kerç Boğazı vakası eklenmişken, Rusya vatandaşlığına geçtiğini duyurdu.

Açıklamayı sosyal medya hesaplarından yapan Polunin, Moskova’dan çıkarılmış yeni pasaportunun fotoğrafını paylaştı.

‘Ukrayna, Gürcistan ve başka pek çok ülkede devrimler ve savaşlar çıkaran vicdansızları’ kınadığını belirtirken Rusya ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’e övgüler düzdü.

Ukrayna ve Sırbistan vatandaşlığı bulunan 29 yaşındaki dansçı, 29 Ekim tarihinde çıkarılmış gözüken Rusya pasaportunun yanısıra yeni dövmesini de dünyanın gözüne soktu. Bir elinde Ukrayna’nın arması olan üç dişli mızrak, diğer elinde Rusya’nın arması olan çift başlı kartal dövmesi bulunan Polunin, göğsünün ortasına yaptırdığı Putin dövmesini de sergiledi. Altına da “Vladimir’e ve iyiden yana olan herkese teşekkür. Size saygı duyuyorum. Güçlü olmak ve ışığı tercih etmek kolay değil. Sevgi ışıktır ve en güçlüdür” diye yazdı.

Bir başka dövme paylaşımında da ‘İyinin şer kadar atılgan olması gerektiğini, sonunda sevginin diğer her şeye galip geleceğini’ savundu.

Kiev Kaerografik Akademi’den mezun olmasının ardından 2009’da İngiltere’ye giderek Royal Ballet’in (Kraliyet Balesi) en genç başdansçısı olan Polunin, 2 yıl sonra “İçimdeki sanatçı ölüyor” diyerek istifa etti. Serbest başdansçı olarak Royal Ballet, Sadler’s Wells Tiyatrosu, Bolşoy Tiyatrosu, Stanislavski ve Nemiroviç-Dançenko Moskova Akademik Müzik Tiyatrosu, La Scala Tiyatrosu, San Carlo Tiyatrosu, Bavyera Eyalet Balesi’nde sahneye çıkan Polunin, müzik videoları ve ‘Şark Ekspresinde Cinayet’, ‘Kızıl Serçe’ filmlerindeki rolleriyle de yankı yarattı.

Önceki İçerikModern dans proje grubu “Elektronika” prömiyer yapmaya hazırlanıyor
Sonraki İçerik“Korkusuz Kız” heykeli taşınıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments