Mustafa Ziyalan’ın bütün şiirleri “Kıyılarda”

Mustafa Ziyalan’ın "Kıyılarda / Bütün Şiirleri" Biri Yayınları'ndan şiirseverlerle buluştu.

0

Mustafa Ziyalan’ın 1990’la 2012 yılları arasında yayımlanmış beş şiir kitabını kapsayan “Kıyılarda / Bütün ŞiirleriBiri Yayınları’ndan çıktı.

Kıyılarda, Mustafa Ziyalan’ın 1990’la 2012 yılları arasında yayımlanmış beş şiir kitabını kapsıyor: Dünle Yarın Arasında (1990), New York’un Arabı (1998), Kızıl Kanca Şiirleri (2007), Bucaksız (2008) ve Rüyacılar Kitabı (2012). Son kitap, Rüyacılar Kitabı, bir ilk kitap olarak da okunabilir. Ziyalan bu kitabın oluşum sürecini kısaca şöyle anlatıyor:

“Annem [şair, ressam Fatma Süzme Afyonlu] ben çocukken söylediklerimi üşenmeyip not almış. El yazmaları o zamanki Soyut dergisi çevresinde dolaşmış, dergiyi çıkaran, annemin arkadaşı Halil İbrahim Bahar işlerimi basmak istemiş, annem beni daha baştan damgalayıp belirlememek için yanaşmamış. Annem el yazmalarını buldu, çıkardı, bana verdi. Onları aldım, yıllar boyunca gözden, elden geçirdim, başka parçalar yazdım.”

Köklerini bu ilk ve son kitaptan alan diğer kitapları boyunca İstanbul, Aksaray’dan, halen yaşamakta olduğu New York, Bronx’a uzanan modernist bir yolculuğa davet ediyor Mustafa Ziyalan bizi Kıyılarda’da; sayısız yaşama ve ölüme tanıklık edeceğimiz çok uzun bir yolculuğa…

YazarMustafa Ziyalan
YayıneviBiri Yayınları
Yayın TarihiAralık 2022
TürüŞiir
Sayfa Sayısı289
Önceki İçerikŞenay Lambaoğlu yılı “Hava Kararınca” ile kapatıyor
Sonraki İçerikİklim Tamkan plays Say: “Goldberg in İstanbul”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments