Netflix’in yeni gözdesi Lupin, Fransızların gurur kaynağı oldu

Netflix tarafından paylaşılan verilere göre ilk ayın sonunda 70 milyon haneye ulaşan dizi ‘Lupin’, izlenme rakamlarıyla The Queen’s Gambit ve Bridgerton’ı geride bıraktı.

Uluslararası yapımlarının sayısını hızla artırmaya devam eden Netflix, izleyicilerine sunduğu Fransa yapımı orijinallerine geçen hafta (8 Ocak) bir yenisini daha ekledi.

Fransa’nın yanı sıra Türkiye, Brezilya, Arjantin, İspanya, İtalya, Almanya, İsveç gibi pek çok ülkede de en çok izlenenler listesinin ilk sırasına yerleşen dizinin ilk ayının sonunda 70 milyon hanede izlendi. Bu da dizinin aynı süre 63 milyon haneye ulaşan Bridgerton ve 62 milyon haneye ulaşan The Queen’s Gambit’i salladığına işaret ediyor.

​Intouchables, Jurassic World, X-Men: Days of Future Past gibi filmlerle tanınan Lupin’in başrol oyuncusu Omar Sy, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “70 milyon, bu çılgınlık. Lupin’in bu kadar büyük uluslararası başarıya sahip olan ilk Fransız dizisi olmasıyla gurur duyuyorum” dedi.

Ayrıca, dizinin uyardığı ve Maurice Leblanc tarafından yazılan kitap serisi de Amazon’da en çok satanlar listesine girdi.

Etiketler

0 yorum “Netflix’in yeni gözdesi Lupin, Fransızların gurur kaynağı oldu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest