Nurgül Yeşilçay’ın NFT Projesi: “POZ”

Nurgül Yeşilçay, NFT dünyasına sınırlı sayıda kişinin sahip olacağı bir dizi projesiyle giriş yaptı.

0

Dizileri, 100’den fazla ülkeye satılan, 2017 yılının dizi ihracat şampiyonu Nurgül Yeşilçay, sadece 50 kişinin sahip olacağı bir dizi projesini hayata geçirdi.

Yeşilçay’ın 6 aydır üzerinde çalıştığı, fotoroman mantığında, kamera yerine fotoğraf makinasının kullanıldığı, dünyada ilk olma özelliği taşıyan, 7 bölümlük mini dizi “POZ”, NFT olarak Kasım ayında satışa çıktı.

Senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini de Nurgül Yeşilçay’ın yaptığı bölümlerin 3-4 dakika süreceği yeni NFT projesi “POZ” bir Dijiroman’dır. Eskiden fotoromanlarla başlayan bu yolculuk şimdi Dijiroman diye tanımladığımız yeni formuyla hayat buluyor. Bölümlerin akışı sadece fotoğrafla ve fotoğrafın her türlü imkanı kullanılarak sağlandı. Anthony Hopkins’in Dünyada bir ilk olan film projesi geçtiğimiz aylarda NFT platformunda yayınlandıktan sonra Nurgül Yeşilçay da dünyada bir ilk olan dizi projesini hayata geçirdi.

POZ’un Hikayesi: Gerilimli kara komedi türünde bir foto dizi olan Poz’da Çocuklu ve evli orta sınıf bir aile olan Suzan ve Harun sıradan bir şekilde hayatlarına devam ederken, Harun ressam bir kıza aşık olur, eşine de hiç belli etmediğini zanneder, fakat Suzan’ın bu durumdan haberdar olmasıyla olaylar bir felakete dönüşür.

Önceki İçerikAdas’ta şehir ve suç odağında bir sergi: “Olay Mahalli”
Sonraki İçerikÖzlem Akpınar Yiğit’in ilk teklisi: “Derin Uykuya”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments