Olmaz denilen oldu ve Apple bilgisayarlar çöktü… Yer, Hollywood’un göbeği ve yapım şirketleri!

0

Hollywood’daki bilgisayarlar gizemli bir şekilde bozuldu ve stüdyolar filmleri üzerinde çalışamaz hale geldi.

Sorunun film üretim aşamasında kullanılan Avid yazılımında ve yazılımın yüklendiği Mac Pro bilgisayarlarda yaşandığı görünüyor.

Bu Apple bilgisayarların yeniden yükleme yapamaması anlamına gelirken, bazı dünyaca ünlü filmleri yapmak için programa bağımlı olanlar arasında panik yaşandı. Kullanıcılara sorun yaşamamaları için bilgisayarlarını kapatmaması söylendi.

Avid Twitter’da “Bazı Avid ürünlerini kullanan Apple Mac Pro kullanıcılarını etkileyen yeniden başlatma sorunundan haberdar olduğunu” açıklamasını paylaştı.

Şirket kullanıcıları haberdar edeceğine söz vererek “Tüm mühendislerimiz ve destek ekiplerimiz için en önemli sorun bu ve sorunun kaynağını bulmak ve çözmek için özenle çalışıyoruz” diye açıklama yaptı. Sorun özellikle çeşitli film ve televizyon programları için kullanılan bir düzenleme uygulaması olan Avid Media Composer yazılımını kullanan eski Mac Pro’ları etkiliyor.

Apple bu sene çıkması beklenen yeni bir Mac Pro üzerinde çalışıyor ancak şu an sadece 2013’te satışa çıkarılan modeli satıyor. “Çöp kutusu” olarak da bilinen eski profesyonel bilgisayar, hala dünyadaki bir çok video editörü ve yüksek kaliteli bilgisayarlara ihtiyaç duyan kişilerce kullanılıyor.

Miraç Eren Dereli / Independent Türkçe
Önceki İçerik26. Uluslararası Altın Koza Ödülleri sahiplerini buldu
Sonraki İçerikSelam, cover yapalım mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments