Olta Dayanışma’dan yeni albüm: ElektrON

Olta Dayanışma'nın yeni albümü "ElektrON" müzikseverlerin beğenisine sundu.

0

Olta Dayanışma, elektronik müzik konseptinde buluşan müzisyenlerin şarkılarından oluşan onuncu toplama albüm ElektrON’u müzikseverlerle buluşturdu.

“Umut denizine atılmış bir olta” söylemiyle yola çıkan Olta Dayanışma’nın yeni albümü ElektrON’da, kült olmuşundan az bilinenine, elektronik müzik damarından beslenen müzisyenler bir araya geldi.

Elektronik müzik konseptinin geniş perspektifle ele alındığı ElektrON’da, elektronik öğelerden yararlanılan şarkıların yanı sıra tamamen analog ekipmanlarla üretilen veya tamamen bilgisayar ortamında yaratılan şarkılar da yer alıyor.

BaBa Zula‘nın 2000’li yılların başında bir tiyatro oyunu için kaydettiği ancak seyirciler dışında dinleyicisiyle buluşamayan Sus Yoksa Çığ Düşer şarkısıyla açılan albümde, 18 şarkı yer alıyor.

Olta Dayanışma Nedir?

Pandeminin başlangıcıyla birlikte müzisyenler için giderek artan zorlukları, birliktelikle aşma amacıyla oluşturulan bağımsız bir dayanışma grubu Olta Dayanışma.

Bu amaçla Peyk‘in Metin Önderoğlu ile seslendirdiği şarkısı “O” ile açılan ilk albümün 14 Ağustos 2020’de yayınlanmasından bugüne tam 9 toplama albümde, 111 şarkı yayınlandı.

Olta’da ilk albümden bugüne dayanışma havuzunda biriken dinlenme gelirleri, ihtiyaç sahibi müzisyenlere aktarılıyor. Bugüne kadar biriken gelirlerle yaklaşık 50 müzisyene destek olundu.

“Ticarileşmeye rağmen, müzik üretiminde dayanışmayla da sürdürülebilirliğin sağlanabileceği”ni hayata geçirmeyi hedefleyen oluşum, tüm dinleyenleri ve müzisyenleri, dayanışmanın aktif bir parçası olmaya ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyor.

Olta albümlerini dinleyerek, dinleterek ve paylaşarak siz de müziğin susmamasına destek olabilirsiniz. Tüm dijital müzik dinleme platformlarında albümlerine ulaşabileceğiniz Olta Dayanışma’ya, [email protected] adresli e-posta hesabından veya Instagram, Twitter ve Facebook‘taki sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikTürk yazar Makedonya’da büyük ilgi gördü
Sonraki İçerikMehmet Ali Erbil’e haddini kim bildirecek?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments