Online Fanzin Fuarı’na davetlisiniz

Fanzin Apartmanı, bu yıl Online Fanzin Fuarı düzenleyerek fanzinlerle okurları bir araya getiriyor.

0

Fanzin Apartmanı, her türden üretimin yavaşladığı bu dönemlerde Online Fanzin Fuarı düzenleyerek fanzinlerle okurları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

01-07 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek bu etkinliğe katılım gösteren fanzinler, ziyaretçiler için seçtikleri PDF’leri fanzinapartmani.com üzerinden paylaşıma açılacak ve bir hafta boyunca, önemli miktarda arşiv katılımcılara açık olacak etkinlikte, 40’ı aşkın fanzin yer alacak.

Online Fanzin Fuarı’nda ayrıca fanzincinlerle gerçekleştirilen söyleşiler topluluğun Youtube kanalında yayınlanacak ve fanzincilerin çalışmalarını kendi ağızlarında dinlemek imkânı olacaktır. Taraftar, bilimkurgu, şiir ve daha birçok konuda söyleşilerin yer alacağı bu videoları izlemek mümkün. 1 Haziran’da videolar erişime açılacaktır.

Etkinliğe katılan fanzinlerin tam listesi aşağıdaki gibidir;

1Kafa Sesi, Ad’sız, Balık Başı, Başıbozuk, Bataklık, BE, Boyut, Çömez, Dem Bu Dem, Deneme1, Dünya, Dünyaya Fransız, Gak, Golem, Hallo, Kaotik, Keyif Tekel, Kibrit, Kiltablet Öykü, Küllük, La Luna, Lagari, Moonchild, Mücbir, Nereden Eserse, Nüans, Palyaço, Parantez İçi, Patlak Teker, Piç Güveysi, Sıvadık, Solamniya, Sopalı Pankart, Talika, Tamu Yolcuları, Tesirli, Vitruvius, Void, Yeni Vizyon, Yere Düşen Travma, Yeryükü, Zararsız, Zerk

Fanzin Apartmanı;

Fanzin Apartmanı, fanzinlerin görünürlüğünü arttırmak ve birbirleriyle iletişim içerisinde olmaları için faaliyete geçmiş bir grup fanzincinin yürütücülüğünü üstlendiği, kolektif bir yapıdır. Varlıkları gönüllülük esasına dayanır ve herhangi bir hiyerarşik yapı söz konusu değildir. 2015 yılından bu yana birçok etkinlikte yer almış ve açtığı fanzin masalarıyla Türkiye’de güncel olarak çıkan fanzinleri bir araya getirerek okura sunmaktadır. Düzenlediği toplantılar ve söyleşileriyle bir yayın algısı olarak fanzin olgusunu kişilerin bilgisine sunmayı ve okuma alışkanlıklarında yer edindirmeyi kendisine misyon olarak belirlemiştir. Facebook grubu ve güncel kullanılan sosyal medya alanlarından yayın yapmakta, podcast tanıtımları hazırlamakta ve ücretsiz, hiçbir reklam kaygısı gütmeden fanzinleri genel paylaşıma açmaktadır.

Önceki İçerikWHISKY – Ateş Suyu 25 yıl sonra yeniden kaydedildi: Ateş Suyu 2.0
Sonraki İçerikDiş İşleri
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments