Orsay Müzesi’ne kıyafeti yüzünden alınmayan ziyaretçi, sosyal medyada gündem oldu

0

Fransa’nın dünyaca ünlü Orsay Müzesi’nde kıyafeti nedeniyle içeri alınmadığını söyleyen Jeanne isimli kadının isyanı sosyal medyada gündem oldu. Müze yönetimi açıklama yayınlayarak özür diledi.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Orsay Müzesi, sosyal medyanın gündemine oturdu. 22 yaşındaki Jeanne isimli bir kadın, arkadaşıyla birlikte müzeyi gezmek istedi. Biletlerini alan ve girişe doğru ilerleyen ikiliden Jeanne güvenlik tarafından durduruldu. Jeanne’nin iddiasına göre güvenlik ekibi kıyafetindeki göğüs dekoltesini uygunsuz bularak müzeye girişine izin vermedi. Üzerine ceketini giymesi söylenen Jeanne, bunu uyguladıktan sonra müzeye girebildi.

Yaşadıklarını sosyal medyada paylaşan genç kadın, “Girişte durdurulunca herkes bariz bir şekilde göğüslerime bakıyordu. Beni görünüşümle yargılayan insanlarla karşı karşıya kaldım. Bütün yaz giydiğim normal bir elbiseydi. Ben sadece bir beden ya da göğüslerimden ibaret değilim” ifadelerini kullandı.

Jeanne’nin paylaşımı kısa sürede hızla yayılırken, müze yönetimi de açıklama yapmak zorunda kaldı. Müze yetkilileri, genç kadından özür dilediklerini duyurdu.

NTV
Önceki İçerikNetflix, filmini savundu: “Güçlü bir hikayesi var, bir şans verin”
Sonraki İçerikKublai Kapsalis’in yeni teklisi: “Hollow”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments