Öykü dergisi “Hişt! Hişt!” yayın hayatına başladı

"Öykülerle örülü bir dünya" sloganıyla geçtiğimiz mayıs ayında yayın hayatına "Merhaba" diyen Hişt! Hişt! kendisini, yeni nesil öykü dergisi olarak tanımlıyor.

0

Kendisini, yeni nesil öykü dergisi olarak tanımlayan “Hişt! Hişt!” dergisi Mayıs ayı itibarıyla okurların karşısına çıktı.

“Öykülerle örülü bir dünya” sloganıyla geçtiğimiz mayıs ayında yayın hayatına “Merhaba” diyen Hişt! Hişt! kendisini, yeni nesil öykü dergisi olarak tanımlıyor. Zira dergi, basılı olarak değil; internet üzerinden yayın yapıyor. Bunun yanı sıra öyküler, günlük yayına girse de, önceden aylık olarak planlanıyor ve öykü gönderimleri, site üzerinden yapılıyor. Gönderilen öyküler arasından belli başlı nitelikli öyküler seçilip okurla buluşturuluyor. Kısaca Hişt! Hişt! bildiğimiz geleneksel dergiciliği, internetin olanaklarıyla harmanlıyor.

Site yakından incelendiğinde; “Tadımlık” bölümünde en fazla 750 kelimelik küçürek öykülerin yayınlandığı; “Doyasıya” bölümünde ise 750 kelimeyi aşan öykülere yer verildiği görülüyor. Böylece vakti kısıtlı herkese ‘iyi’ öykü okuma imkânı verilirken, kitap kurdu sıkı öykü okurlarına da tatmin edici genişlikte ve nitelikte öyküler sunuluyor. Bu sayfalarda; polisiye, gerilim, fantastik, gerçeküstü, post modern veya başka herhangi bir türde; edebi özgünlüğü ve niteliği olan her çeşit öyküye rastlamak mümkün. Sitede ayrıca “Uzun Ayın Kısası” isminde aylık bir kısa film seçkisi var. Bu bölümde, okurlara nitelikli kısa metraj filmler sunularak, onlara bir ‘mola’ ve ‘nefes alma’ imkânı sağlanıyor.

Yayıncılık yaptığı alan, iddiası sadeliğinden gelen teması ve tüm bu zengin içeriğiyle “Hişt! Hişt!” günlük hayatın rutin yoğunluğundan ve internetin ‘tık’ odaklı yoruculuğundan kaçınabilecek bir sığınak. Derginin yayımlanan sayılarına ve öykülerine histhist.com adresinden ulaşılabilir; Twitter ve Instagram sayfalarından yeni öyküler yayımlandıkça haberdar olabilirsiniz.

Hişt! Hişt!’i Takip Edin;

Önceki İçerikKayıp Kitaplar Kütüphanesi’nde bir Osmanlı polisiyesi: “Makineli Kafanın Hikâyesi”
Sonraki İçerikÖykü dergisi “Hişt! Hişt!” yayın hayatına başladı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments