Parazit’in dizi uyarlamasında Tilda Swinton başrolde

0

Tilda Swinton, Parazit’in (Parasite) HBO dizi uyarlamasında başrol oynayacak. Yönetmen Bong Joon-ho oyuncuyla daha önce Snowpiercer ve Okja’da çalışmıştı.

Bong Joon-ho’nun Oscar ödüllü filminin 6 bölümlük dizi uyarlaması ocakta duyurulmuştu. Bu hafta başında Mark Ruffalo’nun yeni uyarlamada Kim Ki-taek’i oynayabileceği belirtilmişti. The Illuminerdi’de yer alan habere göre Swinton da kadın başrol olarak Ruffalo’ya eşlik edecek.

Swinton muhtemelen Jang Hye-jin’in canlandırdığı, sonradan evin hizmetçisi olan, ailenin annesi Chung-sook’u oynayacak. Yönetmen Bong Joon-ho daha önce Swinton’la Snowpiercer ve Okja’da çalışmıştı. Bong Joon-ho projede Succession’ın yapımcısı Adam McKay ile işbirliği yapacak. Parazit, En İyi Uluslararası Film, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ve En İyi Film ödüllerini kazanarak bu senenin Oscarlarına damga vurmuştu. Film Oscar kazanan ilk Güney Kore filmi ve En İyi Film ödülünü alan, İngilizce olmayan ilk film oldu.

Filme 5 yıldız veren NME, Parazit’i “karanlık mizahi bir gerilim” ve “çağdaş bir başyapıt” diye niteledi. Değerlendirme şöyle devam etti: “Filmin ‘gizli hikayelerinden’ bazılarını ele alacak bir TV yan yapımı bu ay başında duyuruldu. Bu tam da Parazit’in size vereceği his; ne kadar izlemiş olursanız olun (adının da anlattığı gibi içinize işleyen ve tekrar izlemek için size kaşıntı veren bir film) hala gölgelerde saklanan çok sayıda sır barındırıyor.” –NME

Önceki İçerik2019 yılında Türkiye’de kişi başına üretilen kitap sayısı 6,9 oldu
Sonraki İçerikRobert Englund: “Yeni film çekersem ismi ‘Freddy Viagra’ya Karşı’ olur”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments