PAZ, ilk albümünün habercisini aynı isimle duyurdu: “Can”

İspanyolca ‘barış’ anlamına gelen PAZ grubunun ilk single çalışması “Can” Lin Records etiketiyle dinleyici huzurunda. Albümün açılış parçası “Can”, 1 Kasım’da yayınlanacak olan albümle aynı ismi taşıyor.

Alternatif müzik grubu PAZ, albümün habercisi “Can” isimli single çalışmasını Lin Records etiketiyle yayınladı. Alternatif Rock’tan Progresif Rock’a, Post Rock’tan Caz’a uzanan 8 parçalık müzikal yolculuğunun ilk adımına “Can” isimli single çalışması ile davet eden grup, her parçada yeni bir keşif imkanı sunuyor.

Gitar ve vokalde Barış Çakmakçı’nın, gitarda Baturalp Özcan’ın, bas gitarda Erinç Odabaş’ın, saksasfonda İpek Kahraman’ın, davulda ise Anıl Dağ’ın yer aldığı “Can”, Dayımlar Stüdyosu’nda kaydedilirken, mix’ini grup üyeleri, masteringi ise Ahmet Gökhan Coşkun yaptı. Albüm kapak tasarımı ise ressam Halil Vurucuoğlu’nun imzasını taşıyor.

“CANIMIN ŞARKISI”

Grubun vokalisti Barış Çakmakçı, şarkıyı şu sözlerle anlatıyor: “Can, 2014 Yazında Berlin tatili dönüşünde, orada geçirilen güzel zamanların ve bu zamanların nihayete ermesinin verdiği hissiyatla, İstanbul’a döndüğüm an elime aldığım guitalele’den dökülen notalar ile hayat bulan ve PAZ macerasını başlatan şarkı. Daha çok öncesinden kızım Lal’in doğuşunu gizliden müjdeleyen, sözlerinde de bundan bahsettiğim canımın şarkısı…”

PAZ’ı Takip Edin;

::: PAZ – CAN :::

Vokal, Gitar – Barış Çakmakçı
Gitar – Baturalp Özcan
Bas gitar – Erinç Odabaş
Davul – Onur Başkurt

Kayıt ve mix – Ufuk Evcimen & Barış Çakmakçı
Mastering – Ufuk Evcimen
Video kayıt – Erdal Kaş & Güven Göçmen
Kurgu – Barış Çakmakçı

Etiketler

0 yorum “PAZ, ilk albümünün habercisini aynı isimle duyurdu: “Can””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest