Pitohui’den yeni tekli: “HİD”

0

Pitohui’nin tekli serisinde üçüncü durağımıza geldik. “Hid” isimli yeni tekli 22 Kasım Cuma günü itibariyle dijital platformlardaki yerini aldı.

“Feldspat” ve “Bufo” şarkılarını takip eden üçüncü tekli, serinin en uzun geçmişe sahip olan şarkısı. Grubun 2016’da yayınlanan son EP’si Enspektör‘ün ardından kaydedilen sarmal bir yapının üzerine inşa edilen “Hid”, akışında farklı ruh halleri ve yaklaşımları kesiştiriyor. Barkın Engin, Cem Kayıran, Yankı Bıçakçı, Burak Tamer ve Berkay Küçükbaşlar’dan oluşan Pitohui’nin yeni teklisinde ekibe soyut synth katmanlarıyla Tolga Tres de eşlik ediyor.

Kayıtlar Ozan Bankoğlu eşliğinde Vibes İstanbul ve Yiğitcan Akçelik eşliğinde BAU Stüdyoları’nda gerçekleşti. Miks ve mastering de grubun gitaristi Barkın Engin tarafından yapıldı. Pitohui’nin tekli serisinin görsel eşlikçileri de grubun daha önce de iş birliği yaptığı fotoğraf ve video sanatçısı Begüm Yamanlar imzası taşıyor.

Pitohui, 18 Ekim’de Salon’da Föllakzoid öncesinde sahne aldı. Konserden Fakih Kademoğlu’nun çektiği fotoğrafları da ekte bulabilirsiniz.

Grubun dört şarkılık tekli serisi, aralıkta yayınlanacak “Gallo”yla sona erecek. Domuz Records cephesinde hazırlıkları devam eden diğer sürprizler için de takipte kalın.

Dörtlü serinin ilk iki teklisi: Feldspat ve Bufo

Önceki İçerikSANATORIUM, “Artificial Bloom; Fluid Archives” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor
Sonraki İçerikJoker’in hikayesi henüz bitmedi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments