Joker’in hikayesi henüz bitmedi

0

Joker’e, yönetmenliğini Todd Phillips’in yapacağı bir devam filminin geleceği belirtiliyor.

The Hollywood Reporter’a göre Joaquin Phoenix’in başrol oynadığı psikolojik gerilim filminin yönetmeni Phillips, olası projeleri görüşmek üzere 7 Ekim’de Warner Bros. Pictures Group Başkanı Toby Emmerich’le bir araya geldi.

Habere göre Phillips, Joker’e benzer bir formatta başka DC karakterlerinin de köken hikayelerini çekmeyi teklif etti. The Hollywood Reporter’a göre Emmerich bu fikre “tereddütle” yaklaştı. Haberde, bu daha büyük projenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin henüz belirsiz olduğu ancak Phillips’in en az bir DC Comics filmi daha çekme hakkını elde ettiği belirtildi. İnternet sitesine göre Joker’in devam filmi “yolda”.

Ekim 2019’da vizyona giren Joker, gişede tüm zamanların en başarılı 18+ filmi oldu ve an itibarıyla dünya genelinde 1 milyar dolardan (yaklaşık 5,7 milyar TL) fazla hasılat yaptı.

The Hollywood Reporter’a göre Phillips devam filminin senaryosunu 2019 yapımı ilk filmi birlikte kaleme aldığı Scott Silver’la yazmaya hazırlanıyor. Ücretini önceden belirlemek yerine Joker’in hasılatından daha büyük bir pay almayı tercih eden yönetmenin yaklaşık 100 milyon dolar (yaklaşık 570 milyon TL) kazanacağı bildiriliyor.

Phoenix, iki saatlik film süresince Batman’in azılı düşmanına dönüşen başarısız komedyen Arthur Fleck rolüyle Oscar yarışının öne çıkan isimlerden biri olarak görülüyor. Hem Phillips hem de Phoenix, Joker’e çekilecek bir devam filmi konusunda beraber çalışmaya istekli olduklarını belirtmişti.

Önceki İçerikPitohui’den yeni tekli: “HİD”
Sonraki İçerikHızlı ve Öfkeli 9, Paul Walker için dublör arıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments