“Rainbow45 Records” 10 yaşında

"Her biri kendi alanında değer olmuş isimlerin, bir marka olmuş Rainbow45 Records çatısı altında bir araya gelmeleri beni çok mutlu ediyor."

0
Cem Arık - Salih Karagöz

Yıllarca tüm dünyadan tutkuyla toplanan plakların, müzikseverlerle buluşması mutluluğuyla kurulan ve adını dünyaca ünlü ve sevilen müzik grubu Rainbow’dan alan “Rainbow45 Records” kuruluşunun 10.yılını kutluyor.

Rainbow45 Records’u, ilk Nemrud LP’si yeni çıktığında duymuş ve heyecanlanmıştım. Kurucularından Afşin (Akın) ağabeyle tanışmamız yıllar önce Boşluk adındaki grubumuzun ilk demosu vesilesiyle kapısını çalmamızla olmuştu. Bu güzel girişime ortak olduğu Salih Karagöz’le tanışmam ise Rainbow45 Records’un Kadıköy’de açtığı dükkanı ziyaret etmemle olmuştu; zamanında benim de yaşadığım İncirli (Bakırköy)’de oturmuş Salih ağabey ve her mağazayı ziyaretine gittiğimde mutlaka İncirli’de buluşup bir çay içelim der, pandemi sonrasında umarım böyle bir fırsat olur.

Salih ağabey, Birçok alanda eline su dökülemeyecek kadar ince ve mütevazı olan, güler yüzüyle satışa bir katkı nasıl sunarımı düşünen, müşteriyi müşteri olarak değil de birer dost olarak nasıl kazanırım diyen şahsına münhasır biridir. Onunla her sohbet edişimde, her yan yana gelişimde ayrı bir keyif alırım. Tabii bu vesile ile onun gibi değerli bir ağabey kazanmaktan da onur duyduğumu belirtmek isterim.

Rainbow45 Records aracılığıyla tanıştığım bir değerli insan da Selim Kalkandelen ağabeyimdir. Her biri kendi alanında değer olmuş isimlerin, bir marka olmuş Rainbow45 Records çatısı altında bir araya gelmeleri beni çok mutlu ediyor. 10. yıllarını kutladıkları şu gün itibariyle kendilerine nice 10 yıllar dilerim; iyi ki sizi tanıdım, iyi ki varsınız.

RAINBOW45 RECORDS;

A: Caferağa, Sakız Sk. No:2, 34710 Kadıköy/İstanbul
T: 0(216) 405 23 30
W: www.rainbow45records.com

Önceki İçerikBiletix: “Özlem bitiyor, etkinliklerde buluşuyoruz.”
Sonraki İçerikEmre Tankal: “Benim için Kadıköy’ün anlamı özgürlük”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments